DOOM RPG

DOOM RPG

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

Mobile 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Fountainhead Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   RPG
Premiery
Świat:
06.10.2005
Europa:
06.10.2005
Producent:
Fountainhead Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   RPG
Premiery
Świat:
06.10.2005
Europa:
06.10.2005

DOOM RPG - opis gry

DOOM RPG jest to mieszanka strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby oraz RPG wyprodukowana przez Fountainhead Entertainment we współpracy z id Software i wydana przez Jamdat Mobile 6 października 2005 na urządzenia mobilne J2ME oraz Brew i - dzięki EA Mobile - 25 stycznia 2009 roku na Blackberry. 

Produkcja jest odsłoną znanej serii przeznaczoną na niektóre urządzenia mobilne i w odróżnieniu od niej łączy cechy strzelaniny oraz RPG. Dodatkowo walka odbywa się w systemie turowym i jest położony większy nacisk na opowieść. Gracz eksploruje więc typowe dla DOOM-a środowisko i walczy tam z przeciwnikami zarówno z głównych odsłon serii jak i tych przeznaczonych specjalnie dla tej produkcji. Deweloper zdecydował się na dodanie poziomu istot, który to można poznać po ich kolorze, a ponadto pojawiły się unikatowe bronie. Gracz może zapoznać się z tą produkcją jedynie w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły opowiedziana jest historia żołnierza znanego z pierwszych trzech odsłon serii, który to stacjonuje w głównej bazie UAC na Marsie. W pewnym momencie dochodzi do inwazji piekielnych pomiotów - zadaniem gracza jest więc znaleźć i powstrzymać wrogie siły przed całkowitym zniszczeniem bazy.

Gra w recenzji na GameSpot otrzymała 8.6/10, a dodatkowo doczekała się kontynuacji, która to ujrzała rynek w 2009 roku.

Wideo - DOOM RPG

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper