Crash Team Racing

Crash Team Racing

8,9
514 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Naughty Dog Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.09.1999
Europa:
20.10.1999
Producent:
Naughty Dog Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.09.1999
Europa:
20.10.1999

Crash Team Racing - opis gry

Crash Team Racing jest grą wyścigową stworzoną przez studio Naughty Dog i wydaną przez Sony w październiku 1999 roku na konsolę PlayStation. Crash Team Racing było odpowiedzią firmy z Tokio na kolejną odsłonę szalonych wyścigów z udziałem najsłynniejszych postaci świata Nintendo, tyle że w tym przypadku akcja gry osadzona została w uniwersum Crash Bandicoot.

Produkcja Naughty Dog oferuje graczom kilka ciekawych, niesamowicie emocjonujących i wciągających trybów, których nie sposób nie spróbować. Adventure to, jak sama nazwa mówi, tryb przygody. Wcielamy się w nim w jedną z kilku dostępnych postaci (o których więcej niebawem) i przechodzimy kolejne etapy, ścigając się z innymi zawodnikami i stopniowo zbliżając się do zdobycia pucharu. Time Trial to coś dla samotników lub tych, którzy lubią pobijać własne wyniki. Jeździmy sami po danym torze i staramy się pobić rekord czasowy. Tryb Arcade to opcja dla tych bardziej wtajemniczonych. Oferuje nam dwie opcje rozgrywki - pojedynczy, do niczego niezobowiązujący wyścig, bądź też zabawa na z góry określonych torach. W tym pierwszym walczymy bez celu - drugi natomiast oferuje dodatkowo wygranie pucharu. Poza trybami opisanymi powyżej pozostają jeszcze dwa specjalne warianty rozgrywki, przeznaczone dla dwóch osób. Są nimi VS i Battle, które polegają na rywalizacji kilku graczy siedzących przy jednej konsoli.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

CTR to klasyczne, „cukierkowe” wyścigi gokartów. Za sterami małych, zgrabnych maszynek zasiadła cała plejada gwiazd, które poznać mieliśmy zaszczyt podczas przygód z trylogią Crash Bandicoot. Model jazdy jest bardzo arcade’owy, co podkreśla obecność na torze różnego rodzaju power-up’ów. Wszystkie bronie zdobywamy wjeżdżając w skrzynie, oznaczone znakami zapytania. Samych broni oraz różnych dopalaczy jest kilka rodzajów, m.in. rakiety samonaprowadzające, niewidzialność, buteleczki wypełnione kwasem, skrzynie wybuchowe, bomby (można nimi rzucać do przodu i do tyłu), kula warpowa (zazwyczaj losowana, gdy jesteśmy na ostatniej pozycji; po wypuszczeniu której trąca wszystkich graczy, którzy są przed nami), manipulator czasem (przeciwnicy jadą w zwolnionym tempie i z obniżoną prędkością) czy osłona (zielona kula, otaczająca zawodnika na pewien czas i chroni go do pierwszego wypadku).

 

Szata graficzna Crash Team Racing stoi na wysokim poziomie. Postacie są wykonane ładnie, starannie, podobnie jak tory, po których się poruszają. Cała grafika przypomina kreskówkę oglądaną w telewizji - jest plastyczna i ma swój klimat. Poziomy są zróżnicowane - raz przenosimy się na słoneczną plażę, innym zaś razem wyruszamy w góry, gdzie śnieg odmraża nam uszy.

 

PS. Gra dostępna jest w dystrybucji cyfrowej na PS Store.

Wideo - Crash Team Racing

Komentarze (104)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper