Chocobo GP

Chocobo GP

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
10.03.2022
Europa:
10.03.2022
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
10.03.2022
Europa:
10.03.2022

Chocobo GP - opis gry

Chocobo GP to gra wyścigowa wyprodukowana i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. Był on kontynuacją Chocobo Racing z PS1.

Rozgrywka - Chocobo GP

Chocobo GP to długo oczekiwany następca Chocobo Racing wydanego pod koniec lat 90. na PS1. Główne założenia nie uległy zmianie. Produkcja Square Enix to czysto zręcznościowy kart racer, w którym rywalizują m.in. postacie znane z serii Final Fantasy. Wpływ FF nie ogranicza się jednak wyłącznie do tego aspektu - funkcję torów pełnią bowiem lokacje z głównych odsłon cyklu. Odwiedzimy tu zatem m.in. Alexandrię, Zozo, długi most (z Final Fantasy V) czy Gold Saucer.

Wzorem innych kart racerów niebagatelną rolę w trakcie rywalizacji odgrywają dopałki w formie rozmieszczonych na torach kryształów. Mogą one wyposażyć nas w jakiś atak (np. zaklęcie Fire bądź Aero) lub inny wspomagający power-up, jak przyspieszenie. Wzorem m.in. Mario Kart możemy także driftować, co pozwala nie tylko łatwiej pokonywać zakręty, ale też zyskiwać na prędkości przy wychodzeniu z nich.

W Chocobo GP znajdziemy postacie z różnych gier (choć są też i nowe twarze). Każda z nich dysponuje umiejętnością specjalną. W przypadku Chocobo jest to dash, Steiner wykonuje cięcia mieczem i zyskuje efekt osłony, z kolei Gilgamesh ciska w rywali rozlicznymi rodzajami oręża. Do tego dochodzą różnice w parametrach i możliwość modyfikowania pojazdów.

Gra oferuje kilka wariantów zabawy. Najważniejszy to tryb fabularny, w którym znani i nieznani bohaterowie uczestniczą w turnieju, gdzie główną nagrodą jest spełnienie dowolnego życzenia zwycięzcy. Oprócz niego twórcy zaimplementowali również custom race i multiplayer, w tym możliwość organizowania zawodów nawet dla 64 osób.

Wideo - Chocobo GP

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper