Crash Nitro Kart

Crash Nitro Kart

6,8
55 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.7
XBOX 7.2
GC 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Vicarious Visions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Party games
Śr. czas:
21 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.11.2003
Europa:
28.11.2003
Producent:
Vicarious Visions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Party games
Śr. czas:
21 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.11.2003
Europa:
28.11.2003

Crash Nitro Kart - opis gry

Crash Nitro Kart to gra wyścigowa (tzw. kart racer) wyprodukowana przez Vicarious Visions na PlayStation 2, GameCube’a i Xboxa. Były to drugie wyścigi z Crashem Bandicootem i zarazem bezpośrednia kontynuacja Crash Team Racing z pierwszej konsoli Sony.

Punktem wyjścia dla zabawy jest porwanie Crasha i jego znajomych przez kosmicznego dyktatora Velo XXVII. Stawia on warunek: ekipa musi wziąć udział w wyścigowej rywalizacji, w innym przypadku zostanie zniszczona Ziemia.

 

Gameplay nie odbiega znacząco od Crash Team Racing. Gra oferuje zręcznościowy model jazdy oraz rywalizację, w której istotne znaczenie ma używanie broni i power-upów. Te znajdujemy w rozrzuconych po torze skrzynkach, podobnie jak owoce Wumpa upgrade’ujące posiadany sprzęt i pułapki.

 

Gameplay Crash Nitro Kart można podzielić na dwa główne tryby: Racing i Battle. W tym pierwszym chodzi po prostu o wyścigi. Zawiera on kilka wariantów zabawy, w tym ten najważniejszy, czyli Adventure. Celem jest w nim wygrać wolność, co osiągamy po przebyciu pięciu różnych światów. Dostęp do większości miejscówek jest początkowo zamknięty (mamy do nich dostęp z poziomu koloseum Velo), dopiero po pewnym czasie, wraz z postępami, odblokowujemy nowe tory itd. W każdym świecie musimy zdobyć trzy trofea, którą są nagrodą za wygrane zawody. Po zdobyciu trzech mierzymy się z bossem, mistrzem danego obszaru. Oprócz Adventure mamy też dodatkowe warianty zabawy, jak wyzwania polegające na pobiciu jakiegoś czasu w ciągu trzech okrążeń, lub Team Race, w którym zawodnicy tworzą dwuosobowe zespoły. Rywalizacji towarzyszy wówczas wskaźnik Team Meter pozwalający po nabiciu odpalić Team Frenzy, dający dostęp do nieograniczonej ilości power-upów.

 

Drugi tryb gry to Battle. W nim rywalizacja odbywa się na arenach, na których walczymy z innymi uczestnikami. Do wyboru jest pięć wariantów rozgrywki, jak demolka, zbieranie kryształów, capture the flag czy zespołowa wariacja ctf.

Wideo - Crash Nitro Kart

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper