Cool Boarders

Cool Boarders

6,7
29 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
UEP Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
30.08.1996
Europa:
01.1997
Producent:
UEP Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
30.08.1996
Europa:
01.1997

Cool Boarders - opis gry

Cool Boarders to gra sportowa traktująca o snowboardzie wyprodukowana przez japońskie studio UEP Systems i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation. Tytuł odniósł w swoim czasie spory sukces, co zaowocowało powstaniem kilku kontynuacji.

W Cool Boarders na starcie mamy do wyboru trzy trasy zjazdowe, a wraz z postępami dochodzą do tego zestawu następne dwie. Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki wybieramy najbardziej pasującego nam zawodnika, deskę, ewentualnie ciuchy i ruszamy do boju. Z czasem możemy odblokować też trochę bonusowego 'wyposażenia'.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas samego zjazdu jesteśmy zupełnie sami - po rywalach nie ma ani widu, ani słychu. Na każdej z dostępnych w grze tras możemy zdobyć trzy trofea. Jedno otrzymujemy za zmieszczenie się w wyznaczonym limicie czasowym, drugie za wykręcenie rozmaitych sztuczek, a trzecie stanowi połączenie tych wyzwań, tzn. musimy zdobyć największą ilość punktów, na które składa się i czas, i efekciarstwo. W pierwszej odsłonie Cool Boarders nie ma zbyt wielu trików, ale ogarnięcie sterowanie wymaga rzetelnego przygotowania. Łatwo jest się tu bowiem wykopyrtnąć lub uderzyć w jakąś stojącą na drodze przeszkodę. Gameplay możemy śledzić z dwóch perspektyw.

Produkcja UEP Systems, jak wspomnieliśmy na wstępie, odniosła komercyjny sukces, jednak recenzenci wytykali grze przede wszystkim niezbyt dużą ilość contentu.Głównym zarzutem był brak trybu wieloosobowego. Gracze, którzy zdobyli w Cool Boarders wszystko, co dało się zdobyć, mogli co najwyżej próbować poprawiać swoje czasy ścigając się z duchem własnych przejazdów (druga część serii naprawiła ten mankament).

Wideo - Cool Boarders

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper