Super C

Super C

8,3
35 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.7
X360 8.5
Wii 8.0
NES 8.3
AMIGA 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.1990
Europa:
1992
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.1990
Europa:
1992

Super C - opis gry

Super C to gra typu “run and gun” wyprodukowana i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się najpierw na automatach, a następnie został przeniesiony na Nintendo Entertainment System, komputery PC, Amiga, Xboxa 360 i kilka innych sprzętów. Super C to kontynuacja pierwszej części serii Contra.

Super C to bezpośrednia kontynuacja pierwszej Contry. Akcja rozgrywa się rok po wydarzeniach tam przedstawionych. Główni bohaterowie ‘jedynki’ wracają by po raz kolejny zmierzyć się z kosmitami spod znaku Red Falcon. Tym razem wróg zaatakował bazę wojskową i przejął kontrolę nad stacjonującymi tam żołnierzami. W związku z tym zaprawieni w bojach bohaterowie muszą stawić czoło nie tylko swoim dawnym kolegom, ale także nieprzyjacielowi, który jest potężniejszy niż ostatnio.

Rozgrywka nie odbiega od pierwowzoru. Nasz podopieczny przebija się przez rzesze przeciwników, a na końcu poziomu mierzy się zazwyczaj z bossem (zwykle słusznych gabarytów). Poszczególne wersje mniej lub bardziej się od siebie różnią. Dla przykładu na NES-ie słabsza jest grafika, ale zamiast tego twórcy dodali nowe levele (tylko ‘wertykalne’, w których podążamy w górę ekranu) oraz bossów. Ci, którzy grali w pierwszą część, nie powinni mieć problemów z wdrożeniem się w gameplay sequela, bowiem wszystkie power-upy z pierwowzoru wracają w niezmienionej postaci (z drobnym wyjątkiem). Wprowadzono jedną nową funkcję - otóż po wciśnięciu i przytrzymaniu B możemy teraz odpalić potężniejszy atak.

Za konwersję na komputery Amiga i PC odpowiadało studio Distinctive Software, ale jego praca nie była oceniana dobrze. Obie wersje nie cieszą się dobrą opinią graczy. Najbardziej dopracowana jest wersja z Xbox 360, która ukazała się w cyfrowej dystrybucji. Oferuje lepszą grafikę, nowe aranżacje i kooperację online, ale z drugiej strony bazuje na oryginale z automatów, więc nie uwzględniono w niej bonusów z NES-a.

Wideo - Super C

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper