Armed & Dangerous

Armed & Dangerous

7,8
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
XBOX 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Planet Moon Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
02.12.2003
Europa:
27.02.2004
Producent:
Planet Moon Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
02.12.2003
Europa:
27.02.2004

Armed & Dangerous - opis gry

Armed and Dangerous to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana przez Planet Moon Studios i wydana przez LucasArts. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na Xboxie.

Fabuła - Armed and Dangerous

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry toczy się w niewielkim, fikcyjnym państwie o nazwie Milola, którym rządzi tyran - król Forge. Historia skupia się na bandzie złodziejaszków Lionhearts, która, tak się składa, jest jedyną siłą zdolną przeciwstawić się monarsze. Głównym bohaterem jest Roman, towarzyszy mu jego kumpel z dzieciństwa Jonesy (antropomorficzny kret), robot Q (należący niegdyś do króla) oraz przybrany ojciec protagonisty, Rexus. Grupa musi odnaleźć magiczny artefakt, który pozwoli zakończyć rządy Forge’a.

Rozgrywka - Armed and Dangerous

Armed and Dangerous to strzelanina, w której akcję śledzimy zza pleców naszego podopiecznego. Sterowanie jest dość typowe - lewą gałką się poruszamy, prawą obracamy kamerę, d-padem wybieramy broń, a poza tym możemy jeszcze skakać, przeładowywać gnata czy wchodzić w interakcję z niektórymi obiektami. Główna atrakcja to jednak rozwałka. Twórcy przygotowali rozbudowany arsenał, który składa się zarówno z broni bardziej przyziemnych (jak karabiny maszynowe czy snajperskie), a także tych bardziej cudacznych. Jedna z nich dla przykładu ‘wystrzeliwuje’ tak zwane lądowe rekiny, które krążą pod ziemią w poszukiwaniu ofiary. Inna z kolei wytwarza niewielkie czarne dziury a jeszcze inna pozwala manipulować grawitacją.

Od czasu do czasu zmagania uatrakcyjniają inne patenty. Na niektórych levelach musimy obsługiwać stacjonarny karabin i odpierać ataki nieprzyjaciół (wówczas akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby), a jeszcze przy innych okazjach poruszamy się korzystając z odrzutowego plecaka.

W grze, jak nietrudno się domyślić czytając powyższe, jest dużo humoru. Produkcji Planet Moon zdarza się również czasami parodiować też inne gry oraz filmy.

Wideo - Armed & Dangerous

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper