Conglomerate 451

Conglomerate 451

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
RuneHeads
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
20.02.2020
Europa:
20.02.2020
Producent:
RuneHeads
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
20.02.2020
Europa:
20.02.2020

Conglomerate 451 - opis gry

Conglomerate 451 to gra RPG z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio RuneHeads i wydana przez 1C Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach z systemami Windows, macOS i Linux.

Produkcja studia RuneHeads to gra RPG w konwencji dungeon crawlera, której akcja rozgrywa się w fikcyjnej cyberpunkowej (i dystopijnej) metropolii o nazwie Conglomerate City. Podczas rozgrywki wchodzimy w buty szefa agencji specjalnej. Otrzymuje ona od senatu ważkie zadanie wyrugowania z sektora 451, jednej z dzielnic wspomnianego miasta, kilku potężnych korporacji. Z pomocą przychodzą ustawodawcy. Prawo zostaje zmienione tak, by umożliwić tworzenie klonów ludzi i manipulować kodem genetycznym. Armia, którą w ten sposób powołamy do życia, ma nam pomóc zrealizować wyznaczony cel.

Fabuła gry toczy się na przestrzeni 75 tygodni, w trakcie których musimy wykonywać powierzane nam zadania w jednej z pięciu miejscówek. Zrealizowanie jednego trwa tydzień. Wytyczne mogą być różne, lecz przeważnie zadania sprowadzają się do odnalezienia ważnego przedmiotu lub wyeliminowania wskazanej osoby. Jeśli nam się uda, osłabimy wrażą korporację.

Właściwa rozgrywka przypomina klasyczne dungeon crawlery. Wydarzenia (zarówno eksplorację, jak i walkę) śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Starcia są turowe, a w ich trakcie możemy celować w różne części ciała przeciwników. My także możemy jednak odnieść obrażenia, które są w stanie znacząco ograniczyć potencjał bojowy podopiecznych.

W misjach uczestniczą trzy osoby. Na samym początku gra daje nam możliwość stworzenia czternastu klonów, dla których wybieramy jedną z siedmiu klas, co wpływa na ich umiejętności. W przerwach między kolejnymi zadaniami możemy doskonalić podkomendnych. 

Co warto dodać, styl narracji Conglomerate 451 jest minimalistyczny. W trakcie wykonywania zadań gromadzimy dane, które możemy następnie odcyfrować w bazie, dowiadując się nowych rzeczy o świecie gry.

Wideo - Conglomerate 451

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych