Wizardry: Labyrinth of Lost Souls

Wizardry: Labyrinth of Lost Souls

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.0
PS3 -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
09.12.2009
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
09.12.2009

Wizardry: Labyrinth of Lost Souls - opis gry

Wizardry: Labyrinth of Lost Souls to gra RPG w konwencji dungeon crawlera wyprodukowana przez studio Acquire i wydana na Zachodzie przez XSEED Games. Tytuł ukazał się na PlayStation Vita, PlayStation 3 oraz PC (te dwie ostatnie wersje były remasterem).

Produkcja Acquire nie stawia dużego nacisku na fabułę. Akcja rozgrywa się w krainie Athals, w której coraz śmielej zaczynają sobie poczynać potwory i demony. Z tego też powodu pojawiają się w niej rozliczni podróżnicy: niektórzy chcą zgładzić monstra zagrażające ludności, inni z kolei chcą się po prostu wzbogacić. Podobnie jest też z nami. Na początku zmagań tworzymy naszą postać, decydując o takich kwestiach, jak rasa, płeć, profesja itd. Następnie trafiamy do miasta Aitox, które będzie naszą bazą wypadową, z której zaczynać będziemy ekspedycję do niebezpiecznych, skrywających wiele tajemnic dungeonów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Labyrinth of Lost Souls to dungeon crawler w oldskulowym stylu. Rozgrywkę śledzimy z perspektywy pierwszej osoby, a starcia są turowe. Może w nich uczestniczyć maksymalnie sześć postaci: zarówno takich zwerbowanych w gildii (co wypada uczynić jeszcze przed rozpoczęciem przygody) lub stworzonych przez nas. Bohaterowie są ustawieni w dwóch rzędach: w tym pierwszym stoją ci dobrze sprawdzający się w walce na krótkie dystanse, w tym drugim zaś postacie mogące atakować na odległość, np. magowie. 

Podczas przemierzania dungeonów zmagamy się z różnymi niebezpieczeństwami, nie tylko nieprzyjaciółmi, ale też z pułapkami czy niesprzyjającymi warunkami: strefami, w których nie można korzystać z magii, egipskimi ciemnościami, podłożem zadającym obrażenia, gdy na nim staniemy itd.

Jak wspomniano na wstępie, wersja wydana na PS4 i PC to remaster. Oferuje on poprawioną oprawę graficzną, wszystkie wydane po premierze DLC (w tym takie umożliwiające szybszy rozwój postaci) czy Turbo Mode przyspieszający tempo rozgrywki. 

Wideo - Wizardry: Labyrinth of Lost Souls

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper