VirtuaVerse

VirtuaVerse

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Theta Division
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
12.05.2020
Europa:
12.05.2020
Producent:
Theta Division
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
12.05.2020
Europa:
12.05.2020

VirtuaVerse - opis gry

VirtuaVerse to gra przygodowa point-and-click w klimatach cyberpunkowych wyprodukowana przez studio Theta Division i wydana przez Blood Music. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach.

Akcja VirtuaVerse rozgrywa się w “nie tak dalekiej przyszłości”. W wizji Theta Division świat zmierza w kierunku dystopii (a w zasadzie już nią jest). Zdecydowana większość ludzi podłączona jest do jednej sieci neuronowej, co -- według oficjalnego stanowiska władz -- poprawiać ma jakość ich życia. Drugą stroną medalu jest jednak gromadzenie wrażliwych danych i de facto nieustająca inwigilacja.

Nathan, główny bohater, to outsider żyjący na uboczu zajmujący się szmuglowaniem zmodyfikowanego sprzętu i oprogramowania. Dzięki własnoręcznie skonstruowanemu headsetowi widzi on natomiast świat takim, jak jest on naprawdę. Pewnego dnia urządzenie zostaje jednak uszkodzone w tajemniczych okolicznościach, a co dziwniejsze - dziewczyna Nathana, Jay, znika. Pierwsze wnioski, które rodzą szereg pytań, nasuwają się wkrótce. Zmiana kodu do drzwi sugeruje, że Jay nie została porwana i próbuje opóźnić możliwy pościg za sobą.

Pod względem rozgrywki VirtuaVerse to dość standardowa przygodówka point-and-click. Nasz podopieczny przemieszcza się tu między różnymi lokacjami/pomieszczeniami dystopijnego świata, próbując rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej dziewczyny. Zmagania sprowadzają się przede wszystkim do radzenia sobie z łamigłówkami wymagającymi używania właściwych przedmiotów w konkretnych miejscach. Nie bez znaczenia jest również wchodzenie w interakcje z napotkanymi postaciami. Mogą one nam dostarczyć przydatnych informacji, choć nie zawsze zrobią to po dobroci (czasami trzeba jakiegoś sposobu, np. szantażu). 

Wideo - VirtuaVerse

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych