Chocobo Racing

Chocobo Racing

6,2
37 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.03.1999
Europa:
11.10.1999
Producent:
Square
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.03.1999
Europa:
11.10.1999

Chocobo Racing - opis gry

Chocobo Racing jest grą wyścigową w stylu Mario Kart/Crash Team Racing, w której ścigają się postacie rodem z Final Fantasy. Tytuł wyprodukowało i wydało Square. W produkcję zaangażowany był m.in. Takashi Tokita (reżyser Chrono Trigger, Parasite Eve) i Toshiyuki Itahana (późniejszy projektant postaci w Final Fantasy IX).

W Chocobo Racing do wyboru mamy na początek osiem postaci kojarzonych z serią Final Fantasy, tj. Chocobo, Mog, Golem, Goblin, biały mag, czarny mag, gruby Chocobo i Behemoth. Do tej ósemki dołączy później reszta, m.in. Cloud i Squall. Zmagania wszystkich tych zawodników spaja historia, która opowiada o odkrywaniu tajemnicy niebieskiego kryształu.

Zawodnicy ścigają się nie tylko za pomocą gokartów. Niektórzy używają skuterów, latających dywanów, a jeszcze inni potrafią latać samodzielnie albo po prostu wystarczająco szybko biegać. Ich zmagania rozgrywają się na dziesięciu torach opartych na motywach z Final Fantasy I do VI.

Chocobo Racing oferuje pięć wariantów rozgrywki, czyli Story Mode, Versus Mode (rywalizacja dwóch graczy na podzielonym ekranie), Grand Prix (rywalizacja z konsolą na czterech wybranych torach), Relay Race (sztafeta trzech zawodników) i Time Attack (wykręcanie jak najlepszych czasów na dostępnych torach). W tym pierwszym trybie nasze perypetie opisuje Cid. Zaliczając fabułę mamy możliwość kustomizacji swojego zawodnika, możemy też odblokować inne postacie.

Tak jak w konkurencyjnych grach tego typu po torze porozrzucane są rozmaite bronie i power-upy pod postacią magicznych kamieni Maseki (można je również kraść wpadając na przeciwnika). Mają one różne zastosowanie, a ich nazwy nie powinny być obce fanom Final Fantasy. Są to Haste Stone, Fire Stone, Ice Stone, Thunder Stone, Minimize Stone, Reflect Stone, Doom Stone oraz Ultima Stone.

Tytuł zbierał raczej bardzo przeciętne oceny, uchodząc za próbę przejechania się na popularności Mario Kart. Krytykowano zwłaszcza niezbyt ciekawe trasy i kiepskie sterowanie. W 2010 roku Square Enix zapowiedziało kontynuację na 3DS-a, jednak po trzech latach od tego czasu nie pojawiły się na temat tej gry żadne nowe informacje.

Wideo - Chocobo Racing

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper