Chivalry: Medieval Warfare

Chivalry: Medieval Warfare

6,2
21 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.6
PS4 4.5
XONE 7.0
PS3 5.0
X360 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Torn Banner Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
03.12.2014
Europa:
03.12.2014
Producent:
Torn Banner Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
03.12.2014
Europa:
03.12.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Chivalry: Medieval Warfare (PS3)
3.0
Recenzja: Chivalry: Medieval Warfare (PS3)
Pokaż kolejne recenzje

Chivalry: Medieval Warfare - opis gry

Chivalry: Medieval Warfare to gra akcji osadzona w klimatach średniowiecza, za produkcję której odpowiadała ekipa Torn Banner Studios. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach osobistych, a w późniejszym czasie został też przeniesiony na PlayStation 3, Xboxa 360, PlayStation 4 i Xboksa One. Chivalry bazowało na modzie do Half-Life 2 pt. Age of Chivalry.

Chivalry nie zawraca nam głowy fabułą. Akcja gry toczy się w fikcyjnym uniwersum inspirowanym europejskim średniowieczem. Rozgrywkę zaczynamy od stworzenia własnej postaci i wyboru jednej z czterech dostępnych profesji. Jest to łucznik (potrafi atakować z większych odległości), wojownik posługujący się broniami jednoręcznymi, wojownik posługujący się broniami dwuręcznymi oraz rycerz, który dysponuje najlepszym uzbrojeniem, ale jest zdecydowanie najwolniejszy z całego towarzystwa.

Dalsza część tekstu pod wideo

Następnie decydujemy się po której stronie konfliktu stanąć. Wybrać możemy państwo o nazwie Agatha lub Zakon Masonów. Podjęta decyzja ma wpływ na to, do jakich broni oraz umiejętności uzyskamy dostęp. Jak na średniowiecze przystało, batalie toczą się z użyciem oręża charakterystycznego dla tej epoki, ale co warto dodać, nie brakuje tu także szturmu na fortece przeciwnika lub ich obrony. Wówczas przydają się katapulty, wrząca smoła, tarany oraz inne tego typu ‘środki’. Sednem gry jest multiplayer, w którym staramy się zrealizować stawiane przed nami wytyczne. Zmagania obserwujemy z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby.

Do wyboru mamy kilka wariantów rozgrywki. Są to Free for All (wszyscy przeciwko wszystkim), Duel (walki jeden na jednego; wygrywa ten, kto wygra najwięcej pojedynków w wyznaczonym czasie), Team Deathmatch (rywalizacja dwóch ekip), Last Team Standing (wygrywa ekipa, której zawodnicy przeżyją), King of the Hill (próba przejęcia celu znajdującego się na środku mapy), Capture the Flag oraz Team Objective (w rywalizacji biorą udział dwie drużyny, atakująca i broniąca się, wygrywa ta, która zrealizuje stawiane przed nią wytyczne).

Chivalry nie wystartowało z trybem singlowym, ale twórcy obiecali go w popremierowych aktualizacjach.

Wideo - Chivalry: Medieval Warfare

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper