Chicken Run

Chicken Run

6,6
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PSone 6.7
DC 7.0
GBC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blitz Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
13.11.2000
Europa:
24.11.2000
Producent:
Blitz Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
13.11.2000
Europa:
24.11.2000

Chicken Run - opis gry

Chicken Run to gra action-adventure z elementami skradanki wyprodukowana przez studio Blitz Games i wydana przez Eidos Interactive na komputery osobiste oraz konsole PlayStation, Dreamcast i Game Boy Color. Produkcja powstała na podstawie filmu emitowanego w Polsce pt. “Uciekające kurczaki”.

Akcja gry toczy się w latach 50. na fermie kurczaków gdzieś w Yorkshire. Film (i gra również) są parodią “Wielkiej ucieczki” ze Steve’m McQueenem w roli głównej, która opowiadała o próbie ucieczki z niemieckiego obozu podczas wojny. Tytuł opowiada o perypetiach Ginger i jej pobratymców razem próbujących wydostać się z fermy należącej do państwa Tweedy.

 

Podczas rozgrywki wcielmy się nie tylko we wspomnianą Ginger, ale i Rocky’ego oraz Nicka i Fetcher. Ich zadaniem jest ucieczka, ale droga do tego celu składa się z wielu etapów. Najpierw kurczaki muszą znaleźć przedmioty, które pomogą im zrealizować cel. Fermę muszą oczywiście przeczesywać po cichu, uważając na Tweedych, psy oraz światła. Porównania do Metal Gear Solid oraz innych skradanek z minionych lat wcale nie są przesadzone. Gdy nasz podopieczny zostanie zauważony, wraca do punktu startowego w danej lokacji i traci zdobyczne graty.

 

Rozgrywka nie polega jednak tylko na skradaniu. Od czasu do czasu zmagamy się również z prostymi łamigłówkami, np. wtedy gdy musimy zrobić użytek z elementów otoczenia, by dostać się w normalnie niedostępne miejsce bądź zgarnąć przydatny przedmioty. W Chicken Run nie brakuje też minigierek. Mogą one np. polegać na sterowaniu manekinem pani Tweedy lub przerzucaniu kurczaków przez płot. Generalnie im więcej kurczaków uratujemy, tym lepiej, a im lepiej nam pójdzie na danej planszy, tym lepszą notę na koniec otrzymamy. Stopień trudności, co jednak warto dodać, nie należy do najwyższych.

Wideo - Chicken Run

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper