Taz Wanted

Taz Wanted

5,6
15 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.3
PS2 5.9
XBOX 3.0
GC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blitz Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
17.09.2002
Europa:
27.09.2002
Producent:
Blitz Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
17.09.2002
Europa:
27.09.2002

Taz Wanted - opis gry

Taz Wanted to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio Blitz Games i wydana przez Infogrames. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 2, GameCube i Xbox. W grze występowały postacie z kreskówek z serii “Zwariowane melodie”.

Głównym bohaterem gry jest Taz, popularny diabeł tasmański. Ma on nie lada problem, gdy na jego wyspie zjawia się Yosemite Sam. Główny bohater trafia bowiem wraz z narzeczoną do niewoli, stając się atrakcją zoo, a ich pielesze mają zostać rychło przekształcone w park rozrywki. Tazowi jednak na szczęście udaje się uciec, dzięki czemu otrzymuje sposobność, by powstrzymać plany Sama.

 

Jest tylko jeden problem - wszyscy pomagierzy Sama próbują teraz Taza złapać. Gra jest trójwymiarową platformówką, ale nieco inaczej niż konkurencja rozkłada akcenty. Zamiast unikać wszelkiego rodzaju przeszkód, skupiamy się raczej na eksploracji. Na przejście czekają tu cztery główne lokacje (“światy”), a jedna taka lokacja to z kolei trzy pomniejsze plansze i walka z bossem. Rzecz polega na tym, by na każdej z nich znaleźć plakaty z podobizną ściganego Taza. Nie jest to jednak tak proste jakby się mogło wydawać. Plakaty często znajdują się w miejscach, do których dostanie się wymaga wysiłku. Bywa że musimy np. znaleźć sposób żeby przestawić samochód, albo przechytrzyć niedźwiedzie.

 

Taz potrafi biegać, skakać, kręcić się, przeżuwać itd. Ta ostatnia umiejętność pozwala mu pozyskiwać różne przydatne przedmioty, poprzez zjadanie napotykanych obiektów. A zjeść może prawie wszystko. Oprócz tego jest w stanie zmienić fatałaszki. W ten sposób może wyprowadzić w pole ścigających go pomagierów Sama.

 

Jeśli nasz podopieczny zostanie złapany, trafia z powrotem do niewoli, ale może się stamtąd wydostać wydając 500 dolarów. Kasę zdobywamy niszcząc własność Sama, zbierając porozrzucane po planszach dobra i wspomniane plakaty.

Wideo - Taz Wanted

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper