Chase the Express

Chase the Express

7,1
68 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sugar & Rockets
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
27.01.2000
Europa:
08.09.2000
Producent:
Sugar & Rockets
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
27.01.2000
Europa:
08.09.2000

Chase the Express - opis gry

Chase the Express to gra action-adventure wyprodukowana przez japońskie studio Sugar & Rockets i wydana w Europie przez Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation w 2000 roku. W Stanach Zjednoczonych znany był jako Covert Ops: Nuclear Dawn.

Gracz wciela się tu w porucznika Jacka Mortona, specjalnego agenta NATO, na którego barki spada poważna misja. Specjalny pociąg, którym podróżuje francuski ambasador i jego rodzina, zostaje przejęty przez terrorystów nazywających siebie Rycerzami Apokalipsy. Stawką jest jednak nie tylko głowa polityka - Rycerze chcą też odpalić broń atomową.

 

W Chase the Express akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Morton nie będzie jednak tylko strzelał, ale również rozwiązywał zagadki, szukał przydatnych przedmiotów, skradał się za plecami szaleńców a nawet kierował pociągiem. Kolejne jego przedziały to de facto kolejne poziomy gry i kończą się one zwykle jakimś większym wyzwaniem, np. koniecznością rozbrojenia bomby lub walką z bossem.

 

Jeśli chodzi o skradanie, niezwykle istotną część rozgrywki, główny bohater posiada umiejętność ostrożnego wyglądania zza rogów, która daje możliwość ustalenia strategii działania. Stale pozostaje także w kontakcie z bazą, skąd przesyłane są do niego użyteczne informacje dotyczące aktualnej sytuacji.

 

Twórcy oddali nam do dyspozycji kilka rodzajów broni, ale walczyć możemy również wręcz. W grze zaimplementowano inteligentny system celowania - przeciwnikom największe obrażenia zadamy, gdy ustawimy się w dogodnej pozycji. Strzelanie z bardzo ostrego kąta nie jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Co warto wspomnieć, stan gry w Chase the Express zapisuje się w toaletach.

Wideo - Chase the Express

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper