XDefiant

XDefiant

7,6
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.5
XSX|S 8.0
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft San Francisco
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
12
Premiery
Świat:
21.05.2024
Europa:
21.05.2024
Polska:
21.05.2024
Producent:
Ubisoft San Francisco
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
12
Premiery
Świat:
21.05.2024
Europa:
21.05.2024
Polska:
21.05.2024

Poradnik XDefiant

xdefiant
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

XDefiant - poradnik. Podstawy, rozgrywka, strzelanie, porady, tryby, zdolności, bronie, zestawy, jak grać?
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

Tom Clancy’s XDefiant
8.0
xDefiant – recenzja gry. Dobry początek Ubisoftu
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

XDefiant - opis gry

XDefiant (wcześniej Tom Clancy’s XDefiant) to darmowa strzelanina FPP wyprodukowana i wydana przez firmę Ubisoft. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S. 

Rozgrywka - XDefiant

Dalsza część tekstu pod wideo

xDefiant pod względem rozgrywki to sieciowa strzelanka, która nie oferuje żadnej zawartości PvE. Deweloperzy skupili się wyłącznie na rozgrywce PvP (6v6) i od początku oferują bardzo klasyczne tryby – aktualnie najbardziej przypadła mi do gustu standardowa Dominacja z trzema punktami, a jeszcze możemy sprawdzić Kontrolę Strefy (stoimy w odpowiednich miejscach, by zdobywać punkty), Eskortę (należy dotrzeć z ładunkiem do wyznaczonego miejsca), Okupacja (przejmujemy strefę zmieniającą miejsce) oraz Cyngiel (zabijamy wroga i zbieramy żeton). Na premierę gry mogliśmy wcielić się w przedstawicieli pięciu frakcji: Zjawy (Ghost Recon), Libertad (Far Cry 6), Czyściciele (The Division), Echelon (Splinter Cell) i DedSec (Watch Dogs). 

Lokacje w większości są zbudowane na klasycznym dla Call of Duty lub Overwatchu schemacie (w zależności od trybu) i przykładowo mamy tutaj bardzo typowe dla gier Activision trzy linie. Twórcy przygotowali też przygotowali różnorodne umiejętności dla bohaterów – w tym miejscu produkcja Ubisoftu inspiruje się z Overwatchem. Każda postać posiada jedną główną umiejętność oraz dodatkową specjalną. Dodać warto, że skille potrzebują czasu na regenerację.

Tempo walki jest szybkie. Nasi podopieczni potrafią wykonywać długi ślizg, a postacie bardzo płynnie przemieszczają się po kolejnych fragmentach mapy. W tym kontekście warto też wspomnieć o time-to-kill. Choć dynamika rywalizacji jest wysoka, bohaterowie raczej nie giną tu od pierwszej salwy, często możemy się schować i ujść z życiem w jednym kawałki nawet w momencie, gdy przyjmiemy na siebie serię wystrzeloną przez rywala.

W xDefiant autorzy zaimplementowali system progresji. Wraz z gromadzonym doświadczeniem odblokowywać możemy nowe elementy, jak kolby, magazynki czy szyny przednie.

Wideo - XDefiant

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper