Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty: Black Ops 4

6,5
41 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.3
XONE 6.9
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Treyarch
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-100
Premiery
Świat:
12.10.2018
Europa:
12.10.2018
Polska:
12.10.2018
Producent:
Treyarch
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-100
Premiery
Świat:
12.10.2018
Europa:
12.10.2018
Polska:
12.10.2018

Recenzja redakcji

Call of Duty: Black Ops 4 - recenzja gry. Jak pudełko czekoladek
8.0
Call of Duty: Black Ops 4 - recenzja gry. Jak pudełko czekoladek
PS4 XONE PC

Call of Duty: Black Ops 4 - opis gry

Call of Duty: Black Ops 4 to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Treyarch i wydana przez Activision. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Black Ops 4 to pierwsza odsłona cyklu pozbawiona singlowej kampanii.

Black Ops 4 to pierwsza część serii Call of Duty, która jest całkowicie pozbawiona singlowej kampanii. Z drugiej jednak strony twórcy nie zapomnieli o pewnym kontekście fabularnym w postaci pojedynczych misji testujących nasze umiejętności. Akcja rozgrywa się pomiędzy drugą i trzecią odsłoną Black Ops. Fabułę, jeśli to tak nazwać, znajdziemy w okienku o nazwie “Specialist HQ”. Możemy w nim przeczytać dossier każdego z dostępnych w trybie multiplayer Specjalistów oraz odtworzyć krótki filmik nakreślający nieco ich historie. 

Multiplayer

W grze powraca patent ze Specjalistami, specjalnymi klasami różniącymi się zdolnościami i charakterystyką. W ‘czwórce’ jest ich dziesięciu, przy czym sześć to specjaliści znani z poprzedniej części, a pozostała czwórka jest zupełnie nowa. Jeśli chodzi o mapy, to na premierę gry było ich czternaście. 

Rozgrywka doczekała się pewnych zmian, inaczej rozkładając akcenty i stawiając na bardziej taktyczną rywalizację oraz na pracę zespołową. Nie ma tu między innymi automatycznie regenerującego się zdrowia (zamiast tego dysponujemy jedną ‘apteczką’, której używamy w gorących sytuacjach, a która musi się sama zregenerować z czasem), nie ma biegania po ścianach, broń jest cały czas podniesiona, a twórcy zaimplementowali więcej opcji jej modyfikowania.

Zombie

W Black Ops 4 nie brakuje trybu z żywymi trupami, w który możemy zagrać z kilkoma osobami w co-opie (a jeśli nie mamy nikogo pod ręką, to z botami kierowanymi przez sztuczną inteligencję). Twórcy przygotowali szereg opcji umożliwiających personalizację rozgrywki. Możemy wybrać stopień trudności, szybkość zombie, wytrzymałość, zadawane obrażenia itd. Pojawia się tu również patent znany z trybu zombie z Call of Duty: WWII, który pozwala nam przed rozpoczęciem zmagań dobrać bronie, sprzęt itd. 

W tutejszym trybie zombie mamy do wyboru dwie historie. Jedna jest oryginalna, druga kontynuuje wątki z trybów zombie udostępnionych w poprzednich częściach Black Ops.

Blackout

Blackout to najprawdopodobniej najważniejsza nowość. Jest to tryb battle royale inspirowany takimi tytułami jak PlayerUnknown’s Battlegrounds czy Fortnite (zwłaszcza tym pierwszym). Rywalizacja odbywa się na wielkiej mapie, na który walczyć może nawet sto osób. Natrafić możemy na niej na lokacje z poprzednich odsłon Black Ops, a także na pojazdy: lądowe, wodne, latające. Dostępne są trzy warianty zabawy pozwalające grać w pojedynkę lub w zespołach dwu- lub czteroosobowych. 

Zmagania rozpoczynamy od skoku z helikoptera, a następnie musimy korzystać z najróżniejszych narzędzi, broni i innych przedmiotów znalezionych na mapie, by przeżyć i wyeliminować nieprzyjaciół. Wygrywa ten, kto ostatni utrzyma się na nogach. Podobnie jak w PUBG, obszar, na którym toczy się batalia, zaczyna się w pewnym momencie kurczyć.

Co warto także dodać, w Blackout dostępne są opcje ustawień różnie rozkładające akcenty podczas rozgrywki, np. rozmieszczenie przedmiotów.

Wideo - Call of Duty: Black Ops 4

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper