Bubble Bobble  4 Friends

Bubble Bobble 4 Friends

5,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.5
PC 6.0
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Taito Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.11.2019
Europa:
19.11.2019
Producent:
Taito Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.11.2019
Europa:
19.11.2019

Bubble Bobble 4 Friends - opis gry

Bubble Bobble 4 Friends to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Taito Corporation i wydana przez ININ Games. Tytuł ukazał się na konsolach Nintendo Switch i PS4. Była to kolejna odsłona cyklu, którego pierwsza część ukazała się w 1986 roku na automatach.

Pod względem rozgrywki produkcja ININ Games nie odbiega znacząco od pierwowzoru z lat 80. Jako dinozaur Bub stawiamy czoło Bonnerowi, odwiecznemu wrogowi, który postanowił rzucić nam wyzwanie. Założenia są proste: poruszając się po planszach, które mieszczą się w całości na jednym ekranie, musimy wyeliminować wszystkich przeciwników plując w nich najpierw bańkami mydlanymi, a następnie, gdy są uwięzieni, taranując. Jeśli uda nam się tego dokonać, na planszy pojawią się duża liczba owoców, które możemy spróbować zebrać, by zasilić konto bonusowymi punktami, po czym przenosimy się do następnej planszy.

Standardowo na przejście czeka tu pięćdziesiąt leveli - jeden świat to dziesięć plansz zwieńczonych starciem z bossem (podczas zabawy dysponujemy nieograniczoną liczbą kontynuacji). Nasze zmagania są z czasem urozmaicane przez nowe mechaniki i patenty, np. bańki powodujące wyładowania elektryczne niszczące wszystko, co znajduje się na tej samej wysokości. Po przejściu danego świata jesteśmy oceniani w skali od 1 do 3. Poza tym otrzymujemy również jedną z pięciu specjalnych umiejętności, które możemy sobie (wedle uznania) ‘wyekwipować’, choć nie da się z nich korzystać bez opamiętania (ten stan rzeczy można zmienić zbierając litery tworzące słowo “EXTEND”). 

Po przejściu podstawowych pięćdziesięciu plansz odblokowujemy dostęp do trybu Hard, w którym wygląd plansz i rozstawienie przeciwników zostaje zmodyfikowane, by podnieść poprzeczkę wyzwania.

Ważnym elementem gry jest tryb multiplayer. Grać mogą razem maksymalnie cztery osoby jednocześnie. 

Wideo - Bubble Bobble 4 Friends

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper