Broken Sword II : The Smoking Mirror

Broken Sword II : The Smoking Mirror

8,5
25 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
PSone 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Revolution Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
11.5 godzin
Premiery
Świat:
12.1997
Europa:
12.1997
Polska:
1997
Producent:
Revolution Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
11.5 godzin
Premiery
Świat:
12.1997
Europa:
12.1997
Polska:
1997

Broken Sword II : The Smoking Mirror - opis gry

Broken Sword II : The Smoking Mirror jest drugą częścią przygód amerykańskiego prawnika George'a Stobbarta i francuskiej dziennikarki Nicole Collard. Tym razem Nicole postanawia spotkać się ze znanym archeologiem profesorem Oubierem, który mógłby posiadać informację na temat szlachetnego kamienia, który francuska niedawnym czasie znalazła.

Postanawia ona na spotkanie zabrać ze sobą George'a. Niestety w posiadłości profesora nie spotykają go osobiście, a natrafiają na napastników pochodzących z Ameryki Południowej, którzy porywają dziennikarkę, natomiast George&a

Gracz tak jak w poprzedniej części będzie musiał rozwiązywać napotkane zagadki logiczne, uzyskiwać informacje od napotkanych postaci i zdobywać różne przedmioty (czasem bardzo niedorzeczne jak np. robak wyciągnięty z butelki tequili), które pomogą w pchnięciu akcji do przodu. Czyniąc to będzie mógł odwiedzić dużo nowych miejsc jak piękne fikcyjne miasto Quaramonte, klimatyczne doki w Marsylii czy też muzeum w Londynie. Podczas podróży gracz usłyszy także muzykę skomponowaną przez australijskiego kompozytora Barringtona Phelounga. Jest ona świetnym uzupełnieniem dla każdej lokacji tworząc niepowtarzalne wrażenia po każdych odwiedzinach.

Druga część Broken Sword jest grą z gatunku point and click, która względem części pierwszej nie wprowadziła zbyt wielu zmian do swojej mechaniki. Interfejs jak i ekwipunek przeszły co najwyżej kosmetyczne zmiany. To samo dotyczy grafiki, która wciąż jest utrzymana w stylistce animowanych rysunków.

Wideo - Broken Sword II : The Smoking Mirror

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper