Bridge Constructor Portal

Bridge Constructor Portal

5,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.0
PS4 -
XONE 5.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Clockstone Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
20.12.2017
Europa:
20.12.2017
Producent:
Clockstone Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
20.12.2017
Europa:
20.12.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Bridge Constructor Portal (PS4)
8.0
Recenzja: Bridge Constructor Portal (PS4)
PS4

Bridge Constructor Portal - opis gry

Bridge Constructor Portal to gra logiczna, w której rozgrywka polega na konstruowaniu mostów. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach mobilnych oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Za jego produkcję odpowiadało studio ClockStone Software.

Bridge Constructor Portal to gra logiczna, w której nasze zadanie polega na budowaniu mostów, po których przemieszczają się pojazdy. Słówko “portal” w tytule też nie jest przypadkowe. W produkcji ClockStone Software pojawiają się mianowicie elementy z popularnej serii Portal autorstwa Valve.

Dalsza część tekstu pod wideo

W odróżnieniu od serii Portal tutaj nie mamy do czynienia z żadną towarzyszącą rozgrywce fabułą, choć wspomnieć warto, że nasze zmagania regularnie komentuje sztuczna inteligencja GLaDOS. Na przejście czeka sześćdziesiąt poziomów. Na każdym z nich naszym zadaniem jest zbudowanie bezpiecznej drogi, po której będą mogły przejechać pojazdy. W tym celu należy stawiać mosty i solidnie je zabezpieczać, by nie zawaliły się pod ciężarem samochodów/ładunku. Tak przynajmniej wygląda teoria, bo do tego schematu dochodzi wiele urozmaiceń. Są to chociażby elementy z serii Portal, jak żele zmieniające właściwości powierzchni, skocznie czy same portale, choć w przypadku tych ostatnich warto napomknąć, że są one ustawione zawsze w tym samym miejscu na planszy i podczas rozgrywki nie zmieniamy ich położenia. Stopniowo wraz z postępami pojawiają się też różne utrudnienia, których ominięcie wymaga nieco więcej główkowania, między innymi wieżyczki strażnicze czy lasery.

Nie od czapy jest również koszt całego przedsięwzięcia. Podczas mierzenia się z wyzwaniem dysponujemy ograniczonym budżetem. Im mniejszy koszt konstrukcji (zakładając, że jest ona solidna), tym lepszą notę otrzymamy.

Wideo - Bridge Constructor Portal

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper