The Oregon Trail

The Oregon Trail

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gameloft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
02.04.2021
Europa:
02.04.2021
Producent:
Gameloft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
02.04.2021
Europa:
02.04.2021

The Oregon Trail - opis gry

The Oregon Trail to gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez studio Gameloft. Tytuł ukazał się w ramach usługi Apple Arcade. Był on uwspółcześnioną wersją jednej z najstarszych gier video w historii.

Rozgrywka - The Oregon Trail

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Gameloft to, jak wspomniano na wstępie, uwspółcześniona wersja gry o tej samej nazwie wydanej w 1971 roku. Była to tekstowa przygodówka, w której gracz mógł śledzić perypetie osadników kolonizujących kontynent północnoamerykański w połowie XIX wieku. Tutaj założenia są w gruncie rzeczy takie same.

Współczesny The Oregon Trail to gra strategiczna, w której zadaniem gracza jest zarządzanie zasobami i reagowanie na losowe zdarzenia. Na ekranie śledzimy losy grupy osadników przemierzających kontynent w poszukiwaniu miejsca do zamieszkania. W trakcie tej podróży mogą dziać się przeróżne rzeczy: podopieczni mogą podupadać na zdrowiu, mieć problemy z zachowaniem higieny czy deficytami żywności. Rzecz polega na tym, by potrzeby podróżujących starać się zaspokajać, a w razie pojawienia się niespodziewanego problemu - skutecznie i szybko zareagować. Oczywiście jest to często proste tylko w teorii - niezbędnych zasobów, np. leków, ciągle brakuje, dlatego niekiedy zmuszani jesteśmy do podejmowania trudnych decyzji rzutujących na cudze życie i zdrowie. Stan każdej postaci opisuje kilka wskaźników, co więcej, reprezentują one także różne klasy (co z kolei ma przełożenie na ich umiejętności).

Podróż do Oregonu urozmaicona jest także innymi aktywnościami. Oprócz ‘zarządzania kryzysem’ twórcy przygotowali także kilka minigierek, np. polowania. Pewną atrakcją jest również encyklopedia z ilustracjami i informacjami o spotykanych na drodze zwierzętach. 

Wideo - The Oregon Trail

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper