The Bridge

The Bridge

6,5
23 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.9
XONE -
PC 6.0
Wii U -
PS3 5.5
X360 6.8
PS Vita 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ty Taylor / Mario Castañeda
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Śr. czas:
6.5 godzin
Premiery
Świat:
13.11.2013
Europa:
13.11.2013
Producent:
Ty Taylor / Mario Castañeda
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Śr. czas:
6.5 godzin
Premiery
Świat:
13.11.2013
Europa:
13.11.2013

The Bridge - opis gry

The Bridge to platformowa gra logiczna 2D, w której główną rolę odgrywa percepcja, niczym w japońskim Echochrome. Tytuł to wynik pracy dwóch amerykańskich uczniów, którym zależało na zaliczeniu pracy na uczelni. 

The Bridge łączy cechy dwuwymiarowego platformera z grą logiczną. Jak tłumaczą jej twórcy, pozwala on “przewartościować poglądy dotyczące fizyki i percepcji”. Tytuł cechuje zwłaszcza unikalny styl graficzny przypominający prace holenderskiego artysty Mauritsa Cornelisa Eschera.

Gracz wciela się tu w bezimiennego gościa, którego budzi jabłko spadające mu na głowę. Wraca on następnie do swojego domu, gdzie zaczyna się przygoda - za każdymi kolejnymi drzwiami czekają kolejne poziomy. Nasze zadanie jest proste - musimy po prostu dostać się do wyjścia. Aby to uczynić, należy manipulować grawitacją, przestawiać plansze do góry nogami, korzystać z wirów czasoprzestrzennych i tym podobnych fantastycznych środków. Istotną rolę odgrywa zabawa z percepcją. Tworzymy w ten sposób złudzenia optyczne, które mogą sprawić, że przejście pojawi się tam, gdzie wcześniej go nie było. Z czasem robi się oczywiście trudniej, a my poznajemy historię, o której informować mogą chociażby elementy otoczenia. Łącznie czeka na nas 48 poziomów.

Jednokrotne przejście gry odblokowuje nowe rzeczy. Dzięki temu możemy jeszcze raz zaliczyć te same poziomy, ale już na wyższym stopniu trudności. W ten sposób da się zdobyć prawdziwe zakończenie historii. 

Warto napomknąć, że The Bridge nie zostawia na lodzie tych, którzy sobie nie radzą. Twórcy przygotowali bowiem podpowiedzi pomagające się uporać z napotykanymi łamigłówkami.

Wideo - The Bridge

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper