Bomberman 2

Bomberman 2

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
04.12.2008
Europa:
13.02.2009
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
04.12.2008
Europa:
13.02.2009

Bomberman 2 - opis gry

Bomberman 2 to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez japońską firmę Hudson Soft. Tytuł ukazał się tylko na NDS-ie w 2008 roku. Nie należy go mylić z grą o tej samej nazwie wydaną na MSX w latach 90.

Gra posiada fabułę, która opowiada o tym, jak popularny Bomberman stał się programem antywirusowym. Trafia on do nowoczesnego Grid City, uzależnionego od technologii miasta, które zostało opanowane przez problematyczne e-robale, z którymi musi zrobić porządku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka przypomina klasyczne odsłony serii. W wielkim uproszczeniu wygląda to tak, że nasz podopieczny przeczesuje tu plansze (obserwujemy je z góry) i rozwiązuje problemy pozostawianymi przez siebie bombami. Na przejście czeka tu siedem stref po dziesięć poziomów. Jeden poziom to z kolei jakieś konkretne zadanie typu: zniszcz wszystkich przeciwników, zniszcz wskazany cel czy znajdź klucze. Każda strefa ma też jakiś specjalny myk urozmaicający rozgrywkę typu trucizna, panele doprowadzające do eksplozji, magnes przyciągający lub odpychający bomby, taśmy produkcyjne transportujące bomby itd.

Nasz podopieczny oprócz bomb dysponuje też różnego rodzaju dopałkami, a także -- co jest nowością -- można mu zmieniać części, które rzutują w ten lub inny sposób na umiejętności (lepsze bomby, osłony, podbicie parametrów itd.). Owe części można znaleźć zwykle w ukrytych miejscach. Aby je jednak wykorzystać, potrzebujemy odpowiedniej liczby EP, których górną granicę zwiększa nabijanie leveli. Do zaliczonych plansz można wracać.

Gra oferuje tryb fabularny, standardowy tryb wieloosobowy (dla maksymalnie ośmiu osób) oraz wariant multiplayer umożliwiający granie na własnych ustawieniach.

Wideo - Bomberman 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper