Boulder Dash Rocks!

Boulder Dash Rocks!

5,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 5.5
DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
10TACLE Studios Mobile
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.11.2007
Europa:
23.11.2007
Producent:
10TACLE Studios Mobile
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.11.2007
Europa:
23.11.2007

Boulder Dash Rocks! - opis gry

Boulder Dash Rocks! to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez firmę 10tacle Studios. Tytuł ukazał się na konsolach przenośnych - PlayStation Portable oraz NDS. Produkcja starała się zmodernizować formułę rozgrywki znaną z kultowego Boulder Dash, którego pierwsza odsłona ukazała się jeszcze w latach 80.

Gra posiada wątek fabularny. Pozwala nam się ona mianowicie wcielić w niejakiego Rockforda, który przeczesuje mroczne kazamaty w poszukiwaniu drogocennych kamieni mających w założeniu zdobyć serce dziewczyny o imieniu Crystal. Sęk w tym, że diamentów szuka też Tentacle, wielka ośmiornica, i ma zamiar zdobyć je przez Rockfordem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Trzon rozgrywki nie uległ zmianie od 1984 roku. Nasza postać przemierza plansze w poszukiwaniu świecidełek. Musi uzbierać ich odpowiednią ilość, a następnie znaleźć wyjście, co przenosi ją do następnego poziomu. Oczywiście nie jest to tak proste jakby się mogło wydawać. Podczas zmagań warto na przykład pamiętać, że nieuważne kopanie może spowodować, że na głowę zleci nam coś ciężkiego. Do tego dochodzą też przeszkadzajki, z którymi trzeba sobie radzić siłą - albo je po prostu przepychając, albo korzystając z jakiejś broni, które stanowią novum dla formuły cyklu. Początkowo stopień trudności jest niski, ale z czasem pojawiają się coraz to nowsze myki urozmaicające zmagania i podnoszące poprzeczkę wyżej. Są to chociażby potwory, drzwi pułapki, kolorowe klucze czy coraz poważniejsze ograniczenia czasu.

Gra została zaprojektowana z myślą o konsolach przenośnych, dlatego można ją sobie dozować po trochu. Leveli w trybie singlowym jest całkiem sporo (ponad setka) i umiejscowiono je pośród kilku scenerii. Oprócz tego dostępny jest też multiplayer. Oferuje on dwa warianty zabawy: Time Trial (zmagania z czasem) oraz Route Race Mode dostępny tylko na NDS-ie, w którym nie kierujemy Rockfordem bezpośrednio, tylko wyznaczamy mu trasę.

Na PSP z kolei ekskluzywnym trybem jest Moon Dash.

Wideo - Boulder Dash Rocks!

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper