Bloodstained: Curse of the Moon 2

Bloodstained: Curse of the Moon 2

6,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.0
PC 7.0
PS4 6.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Inti Creates
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.07.2020
Europa:
10.07.2020
Producent:
Inti Creates
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.07.2020
Europa:
10.07.2020

Bloodstained: Curse of the Moon 2 - opis gry

Bloodstained: Curse of the Moon 2 to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio Inti Creates. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on kontynuacją Bloodstained: Curse of the Moon.

Fabuła - Bloodstained: Curse of the Moon 2

Dalsza część tekstu pod wideo

Bloodstained: Curse of the Moon 2 to trzecia gra rozgrywająca się w uniwersum Bloodstained stworzonym przez Kojiego Igarashiego, byłego pracownika Konami i twórcę wielu odsłon serii Castlevania. 

Głównym bohaterem gry jest znany z poprzedniej części Zangetsu, wojownik z Dalekiego Wschodu. Jego celem jest dostanie się do fortecy demonów i zrobienie porządku z przywołującym je alchemikiem.

Rozgrywka - Bloodstained: Curse of the Moon 2

Pod względem rozgrywki Curse of the Moon 2 nie odbiega szczególnie od pierwowzoru. Mamy tu do czynienia z dwuwymiarową zręcznościówką w estetyce 8-bitowej, która przywodzi na myśl wcześniej odsłony serii Castlevania. Naszym zadaniem jest parcie przed siebie i przechodzenie kolejnych plansz (jest ich osiem) wypełnionych przeciwnikami, pułapkami itd. Na ich końcu ścieramy się zaś z bossami. Plansze same w sobie są liniowe, nie mają one bardziej otwartej struktury jak np. Castlevania: Symphony of the Night, choć tu i ówdzie natknąć się możemy na ukryte pomieszczenia i sekrety.

Podczas zmagań możemy natknąć się na potencjalnych sojuszników, którzy mogą dołączyć do Zangetsu. Jest to sklepikarka Dominique, strzelec Robert i pies (konkretnie walijski corgi)  Hachi pilotujący mecha wprawionego w ruch za sprawą alchemii. Bohaterowie różnią się wyposażeniem i umiejętnościami, przy czym chodzi nie tylko o zdolności, z których korzystamy w trakcie walk, ale też tych przydatnych przy eksploracji (dla przykładu Hachi potrafi zniszczyć przeszkody blokujące przejścia).

Nowością w Curse of the Moon 2 jest multiplayer. Dwie osoby mogą połączyć siły, by spróbować przejść grę.

Wideo - Bloodstained: Curse of the Moon 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper