Portal Runner

Portal Runner

6,4
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
3DO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
10.09.2001
Europa:
19.10.2001
Producent:
3DO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
10.09.2001
Europa:
19.10.2001

Portal Runner - opis gry

Portal Runner to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez amerykańską firmę The 3DO Company. Tytuł ukazał się na PlayStation 2 w 2001 roku. Jego akcja rozgrywała się w uniwersum serii Army Men.

Historia opowiedziana w Portal Runner koncentruje się na postaci Vikki Grimm, córce generała Zielonej Armii (Green Army), oraz dziewczynie Sarge’a, głównego bohatera serii Army Men. Po pokonaniu generała Plastro w poprzednich grach światem zaczęła rządzić Brigitte Bleu. Antagonistka ma wielką władzę, ale nie ma jednego - właśnie Sarge’a. Aby zdobyć jego serce, chce się ona pozbyć Vikki. Nie wszystko jednak idzie po jej myśl. W wyniku rozmaitych splotów okoliczności i nieudanej intrygi Vikki nie zostaje wyeliminowana, ale rozpoczyna podróż po fantastycznych krainach. W zmaganiach zaś pomaga jej przyjaźnie nastawiony lew Leo.

Podczas rozgrywki odwiedzimy w sumie pięć światów różniących się tematycznie. Są to dla przykładu czasy prehistoryczne oraz świat czerpiący z science-fiction. W przypadku każdego z nich mamy do czynienia z kilkoma levelami. Łącznie twórcy przygotowali ich dwadzieścia.

W trakcie rozgrywki wykonujemy różne czynności: walczymy, rozwiązujemy łamigłówki, wykonujemy niebezpieczne skoki itd. Podstawową bronią Vikki jest łuk (podczas strzelania z niego możemy przełączać się na widok z perspektywy pierwszej osoby). Nie bez znaczenia jest także Leo, nad którym można niekiedy przejąć kontrolę. W innych przypadkach istnieje możliwość wydawania mu prostych poleceń, np. zaatakowania przeciwnika. Im dłużej on walczy, tym większa jest jego złość, co rzutuje na potencjał bojowy. Oprócz tego bierzemy także udział w sekcjach zręcznościowych, podczas których Vikki zasiada na grzbiecie lwa.

Wideo - Portal Runner

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper