Blood

Blood

8,8
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monolith Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
31.05.1997
Europa:
20.06.1997
Polska:
1997
Producent:
Monolith Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
31.05.1997
Europa:
20.06.1997
Polska:
1997

Blood - opis gry

Blood (we wczesnej fazie projektowej znany jako Horror 3D) to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Monolith Productions i wydana przez GT Interactive Software 31 maja 1997 roku na świecie i przez Eidos Interactive 20 czerwca 1997 w Europie wyłącznie na MS-DOS, a 14 lipca 2014 roku produkcja pojawiła się na platformie Steam. W 1997 roku, dzięki Mirage Media, gra trafiła do Polski.

Produkcja pierwotnie była tworzona przez Apogee, a w późniejszym etapie przez Q Studios (deweloper założony przez 3D Realms) z datą premiery na początku 1997 roku. Po sukcesie z Duke Nukem 3D informacje o produkcji pojawiały się częściej, jednak ze względu na chęć sfinansowania Shadow Warrior, 3D Realms zdecydował się sprzedać prawa do gry wraz z firmą Q Studios deweloperowi Monolith Productions, który to odsprzedał prawo do wydania gry GT Interactive Software.

Pod względem mechaniki rozgrywki, produkcja przypomina strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby z tamtego okresu, czyli gracz mając pretekstową fabułę przechodzi do przodu eliminując dziesiątki wrogów przy wykorzystaniu wymyślnego arsenału jak np. dynamit, a dodatkowo istnieją swego rodzaju przełączniki oraz pułapki. Nowością jest tutaj tzw. alternatywny tryb ognia. Produkcja pozwala zapoznać się z tą mechaniką w rozgrywce rywalizacyjnej do 8 osób albo kampanii.

W ramach kampanii - osadzonej w realiach podobnych do tych z okolic I Wojny Światowej - opowiedziana jest historia rewolwerowca Caleba, dawniej wysoko postawionego członka kultu The Cabal, który w danym czasie został zabity przez Tchernoboga z powodu bliżej nieokreślonej porażki. Po jakimś czasie Caleb wstaje z grobu i podróżując przez zapomniany obszar szuka zemsty na swoim dawnym mordercy.

Produkcja, choć pierwotnie nie została doceniona, po jakimś czasie uznana została za najlepszą produkcję działającą na silniku Build. Sama też doczekała się dwóch dodatków: Plasma Pak i Cryptic Passage oraz kontynuacji pod nazwą Blood II: The Chosen.

Wideo - Blood

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper