Blood II: The Chosen

Blood II: The Chosen

6,9
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monolith Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
20.11.1998
Europa:
20.11.1998
Polska:
24.03.1999
Producent:
Monolith Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
20.11.1998
Europa:
20.11.1998
Polska:
24.03.1999

Blood II: The Chosen - opis gry

Blood II: The Chosen to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Monolith Productions i wydana przez GT Interactive 20 listopada 1998 roku jedynie na PC z systemem Windows (wersja demonstracyjna była dostępna od końca października 1998 roku). Na terenie Polski, dzięki Licomp Empik Multimedia, produkcja pojawiła się 24 marca 1999 roku. W 2014 roku produkcja - jako część Blood II: The Blood Group - trafiła na GoG oraz Steam.

Względem poprzedniej odsłony serii, produkcja przeszła kilka poważnych zmian, w tym zmianę silnika graficznego z Build Engine na Lithtech 1.0, dzięki czemu twórcom udało uzyskać się lepszą grafikę. Pod względem mechaniki Blood II: The Chosen nie różni się zbytnio od Blood z 1997, czyli jest strzelaniną FPP z historią dającą tylko pretekst do walki z różnorodnymi przeciwnikami okraszoną sporą dawką czarnego humoru. Fabularnie natomiast jest kontynuacją Blood.

W ramach fabuły - umiejscowionej 100 lat po wydarzeń z poprzednika - opowiedziana jest historia rewolwerowca Caleba, który w dawnym czasie mierzył się z kultem Cabal oraz jego przywódcą Thernobogiem, na którym szukał zemsty za dawne krzywdy. Kult przetrwał i - co gorsza z perspektywy protagonisty - zmienił się w megakorporację. Nowy szef kultu, Gideon, szuka Caleba - określanego także jako "Great Betrayer" - celem zabicia go, dzięki czemu będzie mógł stać się inkarnacją Thernoboga. Poza kampanią, na którą składają się 4 rozdziały, produkcja oferuje także rozgrywkę rywalizacyjną do 32 osób.

Produkcja spotkała się z mieszanym odbiorem ze strony recenzentów, a oceny wahały się 40 procent do 75-80 procent. Najczęściej krytykowano fakt, że w porównaniu do pierwowzoru, Blood II: The Chosen wypadał blado. Produkcja doczekała się jedynie jednego dodatku zatytułowanego The Nightmare Levels, choć w planach był jeszcze Blood II: Revelations za który odpowiadać miał Tequilla Software.

Wideo - Blood II: The Chosen

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper