Metal Slug 3

Metal Slug 3

7,8
71 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 7.8
PS4 8.8
PS3 8.2
X360 8.3
PS Vita 7.5
PS2 7.6
XBOX 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SNK
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
4 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.05.2004
Europa:
12.11.2004
Producent:
SNK
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
4 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.05.2004
Europa:
12.11.2004

Recenzja redakcji

Recenzja: Metal Slug 3 (PS4)
6.0
Recenzja: Metal Slug 3 (PS4)
PS4

Metal Slug 3 - opis gry

Metal Slug 3 to dwuwymiarowa strzelanina typu run and gun wyprodukowana i wydana przez japońską firmę SNK. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach i konsoli Neo Geo, a później trafiał też na inne platformy, jak PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox, Xbox 360, PC i Nintendo Switch (w ramach oferty Virtual Console).

Metal Slug 3 nie stawia specjalnego nacisku na fabułę. Gra opowiada o kolejnej intrydze generała Mordena, gościa, który w przeszłości łapał się różnych sposobów, aby obalić światowe rządy i zdobyć władzę. Włączając w to nawet sojusz z kosmitami, który mu zaszkodził. Główni bohaterowie poprzednich części wyruszają z misją, aby zlikwidować pozostałości po armii antagonisty, rzekomo zaginionego, ale w rzeczywistości rychło okazuje się, że jego siły są wyjątkowo dobrze zorganizowane.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zasady są proste. Nasza postać (cztery do wyboru) musi przebić się punktu A do punktu B na planszy, eliminując po drodze rzesze przeciwników. Pod koniec levelu ścieramy się zaś z bossem. Podczas zmagań wpadają nam w łapy rozmaite bronie a także pojazdy. Jest to nie tylko ikoniczny czołg “metal slug” znany z poprzednich części, ale też zupełnie nowe maszyny, jak chociażby helikopter, łódź podwodna czy… słoń z przyczepionym doń karabinami. Nasza postać może też walczyć w zwarciu. Tu warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od innych podobnych gier sam kontakt z przeciwnikiem nie niesie z sobą konsekwencji.

Podczas zmagań możemy się także natknąć na jeńców. Jeśli ich uratujemy, otrzymujemy nagrodę i bonus do punktacji na koniec levelu.

Kampania Metal Slug 3 jest krótka (jej przejście może zająć godzinę z haczykiem), ale żywotność rozgrywki wydłużają alternatywne ścieżki. Różnią się one chociażby stopniem trudności, choć wszystkie prowadzą do tego samego miejsca. Oprócz tego dostępny jest również multiplayer (kooperacja) dla dwóch osób.

Wideo - Metal Slug 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper