The Mysterious Murasame Castle

The Mysterious Murasame Castle

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
14.04.1986
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
14.04.1986

The Mysterious Murasame Castle - opis gry

The Mysterious Murasame Castle to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Nintendo na konsoli Nintendo Entertainment System. Pod względem rozgrywki tytuł przypominał nieco serię The Legend of Zelda. Wersja z NES-a (a właściwie z Famicoma) nie ukazała się poza Japonią. Gra trafiła oficjalnie na Zachód dopiero w ramach oferty Virtual Console.

Sceną gry jest Japonia epoki Edo. Pewnej nocy tajemniczy obiekt pojawia się nad zamkiem Murasame. Jak się rychło okazuje, jest to obca istota, która stopniowo zaczyna poszerzać swoje wpływy. Jej ofiarą stają się czterej władcy feudalni, którzy uwiedzeni mocami tajemniczego gościa zaczynają mu służyć. W zamian za wierność zyskują armie złożone z potworów, które terroryzują okolicznych mieszkańców. By przeciwdziałać postępującemu chaosowi, szogunat na miejsce wysyła Takamaru, który musi zbadać zagadkę Murasame i powstrzymać niebezpieczeństwo.

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcję obserwujemy z perspektywy lotu ptaka. Jako Takamaru najpierw musimy odwiedzić włości czterech wspomnianych daimyo, a na końcu postawić kropkę nad i w tytułowym zamku Murasame. W odróżnieniu od Zeldy tutaj rozgrywka jest liniowa. Gra podzielona jest na poziomy - drogę do zamku i sam zamek. W trakcie zmagań atakuje nas armia nieprzyjaciół, a my odpieramy jej ataki posługując się dwiema broniami, kataną i shurikenami (po drodze znaleźć można też gdzieniegdzie power-upy, np. kule ogniste). Miecza, co warto dodać, używamy jednak tylko gdy w pobliżu znajduje się przeciwnik lub jakiś inny obiekt.

Jeśli nie podołamy, tracimy życie. Nowe życia możemy zdobyć po uratowaniu kobiety, ale często musimy uważać, bo damy bywają kamuflażem dla przeciwnika. Zdobycie więcej niż 99 żyć sprawia, że Takamaru staje się nieśmiertelny, lecz doprowadzenie do tej sytuacji wymaga nie lada wysiłku (a jakby tego było mało gra słynie z wysokiego stopnia trudności).

Przygody Takamaru nigdy nie doczekały się kontynuacji, ale gra bywała obecna w ten lub inny sposób w innych produkcjach Nintendo (i nie tylko Nintendo). Pomniejsze easter eggi pojawiały się w Pikmin 2 i Super Smash Bros. (2014), w Captain Rainbow Takamaru towarzyszył przez pewien czas głównemu bohaterowi, w Samurai Warriors 3 dostępny był cały tryb będący ukłonem w stronę klasyka, a w Nintendo Land pojawiła się minigra bazująca na NES-owym tytule.

Chęć wskrzeszenia marki wyraził swego czasu Hideki Kamiya, jeden z czołowych game designerów Platinum Games.

Wideo - The Mysterious Murasame Castle

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper