Black The Fall

Black The Fall

7,7
9 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 9.0
PS4 7.3
XONE 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sand Sailor Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
11.07.2017
Europa:
11.07.2017
Producent:
Sand Sailor Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
11.07.2017
Europa:
11.07.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Black the Fall (PS4)
8.0
Recenzja: Black the Fall (PS4)
PS4

Black The Fall - opis gry

Black The Fall to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez niezależną ekipę Sand Sailor Studios i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jego produkcję sfinansowano na serwisie Kickstarter.

Produkcja Sand Sailor Studios żywo przypomina świetnie przyjęte przez graczy i krytykę Inside. Akcja Black The Fall rozgrywa się w totalitarnym państwie, a główny bohater jest robotnikiem pracującym w wielkiej fabryce. Pewnego dnia dochodzi on do wniosku, że ma dosyć zamordyzmu i znoju. Postanawia więc uciec, w czym pomagamy mu my, po drodze zaś odkrywając różne tajemnice swojego państwa i jest świadkiem scen jeżących włosy na ciele.

Dalsza część tekstu pod wideo

Black The Fall to dwuwymiarowa gra zręcznościowa, a konkretnie logiczno-zręcznościowa, ponieważ rozgrywka stawia spory nacisk nie tylko na zręczne pokonywanie przeszkód, ale także na główkowanie. Nasz podopieczny porusza się po dwuwymiarowej płaszczyźnie, ale od czasu do czasu kamera zmienia perspektywę, by pomóc nam ogarnąć sytuację lub przedstawić rozgrywające się na ekranie wydarzenia w bardziej atrakcyjny sposób. Uciekinier, tj. główny bohater, raczej nie nadaje się do walki, dlatego ważne jest, aby robić użytek z tego, co akurat mamy pod ręką. Początkowo wyzwania są relatywnie łatwe wymagając np. przechytrzenia strażnika bądź zniszczenia kamery przemysłowej, lecz z czasem musimy być coraz bardziej kreatywni. Na uwagę w tym kontekście zasługuje laserowy wskaźnik, który pozwala nam wydawać komendy innym robotnikom, co przydaje się zwłaszcza gdy sami nie możemy wykonać jakiejś czynności lub jest to po prostu niebezpiecznie.

Black The Fall, podobnie jak inne gry tego typu, korzysta z minimalistycznych technik narracyjnych. Historię musimy przede wszystkim odkrywać sami zważając na rozmaite ślady i wskazówki rozmieszczane na naszej drodze.

Wideo - Black The Fall

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper