Bionic Commando Rearmed

Bionic Commando Rearmed

6,8
23 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 6.7
X360 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
GRIN
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.08.2008
Europa:
15.08.2008
Producent:
GRIN
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.08.2008
Europa:
15.08.2008

Bionic Commando Rearmed - opis gry

Bionic Commando Rearmed to side-scrollowana gra akcji wyprodukowana przez szwedzkie studio GRiN i wydana przez Capcom w dystrybucji cyfrowej na PC, PlayStation 3 i Xboxa 360. Rearmed to remake Bionic Commando z NES-a (tytuł wydano w 1988 roku).

W Bionic Commando Rearmed gracz wciela się w postać Nathana Spencera, żołnierza, którego wyposażono w bioniczne ramię. Jego zadaniem jest odnalezienie i zniszczenie broni zwanej jako Albatros.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Ramię Spencera posiada różne właściwości, ale przede wszystkim potrafi się wydłużać dzięki czemu główny bohater może dosięgnąć znajdujących się w dalszej odległości obiektów. Służy to do pokonywania przeszkód (rozpadlin, wyładowań elektrycznych) albo wspinania.

 

Główny bohater ma do dyspozycji różnego rodzaju wyposażenie. Ich posiadanie jest niekiedy niezbędne, bowiem bez odpowiedniego sprzętu nie jesteśmy w stanie przejść niektórych miejsc. Jeden z przykładów to flary, które rozświetlają ciemne korytarze.

 

Normalnie akcję obserwujemy z perspektywy typowej dla side-scrollera, ale poszczególne etapy dostępne są z poziomu mapy. W takim przypadku sterujemy helikopterem. Ten może napotkać na swojej drodze konwój przeciwnika - w takiej sytuacji musimy go zlikwidować, by móc ruszyć dalej.  

 

Wersja Bionic Commando wyprodukowana przez Szwedów posiada sporo usprawnień względem oryginału, pomimo zachowania fundamentalnych założeń rozgrywki. Jest wśród nich nowe rozwiązanie dotyczące zdrowia Spencera - teraz informuje o nim wskaźnik, a nie HP. Poza tym główny bohater może rzucać beczkami albo używać ich jako osłon, a także swobodnie zmieniać bronie w trakcie misji. Walki z bossami zostały zmodyfikowane (wymagają używania ramienia i zwykłego uzbrojenia), hackowanie stało się oddzielną minigrą, nowe są również wyzwania i tryb wieloosobowy, w którym gracze mogą wspólnie przechodzić główny wątek lub rywalizować (oferowane warianty zabawy to versus, last man standing czy Don’t Touch the Floor, gdzie -- zgodnie z nazwą -- nie możemy dotknąć pułapek znajdujących się na podłodze).

Wideo - Bionic Commando Rearmed

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper