Conan

Conan

6,5
38 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.5
X360 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nihilistic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
28.09.2007
Europa:
28.09.2007
Polska:
08.11.2007
Producent:
Nihilistic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
28.09.2007
Europa:
28.09.2007
Polska:
08.11.2007

Conan - opis gry

Conan to gra akcji wyprodukowana przez studio Nihilistic Software i wydana przez THQ na PlayStation 3 oraz Xboxa 360. Tytuł powstał na podstawie opowiadań Roberta E. Howarda (konkretnie rzecz biorąc inspiracją było opowiadanie pt. “Queen of the Black Coast”).

Akcja gry toczy się w Hyborii, fikcyjnym uniwersum wykreowanym przez Howarda, ok. 10 tysięcy lat przed naszą erą (jeszcze przed zatopieniem Atlantydy). Głównym bohaterem jest tytułowy Conan barbarzyńca. Jego historia rozpoczyna się na dobre podczas łupienia grobowca na Parad Isle, gdzie uwalnia przez przypadek potężnego czarnoksiężnika Gravena. Ten nie okazuje mu jednak żadnej wdzięczności - zbroję Conana dzieli na części, które posyła na cztery strony świata, jego samego zaś teleportuje hen daleko.

Conan musi odzyskać części zbroi i pokonać Gravena. Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia z dość standardową grą akcji. Nasz podopieczny porusza się po wyznaczonej (liniowej) drodze, szlachtuje napotkanych przeciwników, a na końcu danego poziomu ściera się czasami z bossem. Jeśli o nich chodzi, pojedynki można podzielić na dwie części. Pierwsza to standardowa bitka, druga to klepanie pojawiających się na ekranie przycisków. Czasami masowe zabijanie jest urozmaicane innymi atrakcjami, np. sekcjami zręcznościowymi (przywodząc tym samym na myśl serię God of War).

Conan każdy poziom rozpoczyna ze zwykłym mieczem jednoręcznym, ale po drodze może zbierać lepszy oręż i ekwipunek. Generalnie rzecz biorąc walczyć można na trzy sposoby: z bronią w jednej ręce, z bronią wymagająca obu rąk albo z dwiema broniami w obu dłoniach. Poza tym nasz podopieczny dysponuje chwytami/rzutami. Pozwalają nam one chwycić przeciwnika i rzucić go np. na kolce lub w przepaść. Na późniejszym etapie Conan zyskuje także zaklęcia.

W grze zaimplementowano pewien system rozwoju. Nasz podopieczny może zbierać czerwony runy, które potem da się wymienić na lepsze ataki.

Wideo - Conan

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper