Ruined King: A League of Legends Story

Ruined King: A League of Legends Story

7,3
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.0
XSX|S 7.0
NS 6.5
PC 8.3
PS4 7.0
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Airship Syndicate
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Premiery
Świat:
16.11.2021
Europa:
16.11.2021
Producent:
Airship Syndicate
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Strategiczna
Premiery
Świat:
16.11.2021
Europa:
16.11.2021

Ruined King: A League of Legends Story - opis gry

Ruined King: A League of Legends Story to gra RPG wyprodukowana przez studio Airship Syndicate i wydana przez Riot Forge. Tytuł ukazał się m.in. na komputerach. Jego akcja rozgrywała się w uniwersum popularnej gry multiplayerowej League of Legends.

Fabuła - Ruined King: A League of Legends Story

Akcja gry, jak wskazuje sam tytuł, rozgrywa się w uniwersum popularnej produkcji League of Legends autorstwa Riot Games. Konkretnie rzecz biorąc, produkcja Airship Syndicate zabiera nas do Bilgewater Bay. Mieszkańcom zatoki zagraża tzw. czarna mgła pochodząca z Wysp Cienia, a razem z nim również całej Runeterrze. By rozprawić się z zagrożeniem, na miejsce przybywa szóstka głównych bohaterów: Miss Fortune, Illaoi, Braum, Pyke, Ahri oraz Yasuo. Każda z tych postaci ma swoje motywacje.

Rozgrywka - Ruined King: A League of Legends Story

Pod względem rozgrywki Ruined King przypomina Battle Chasers, inną produkcję studia Airship Syndicate. Słowem, mamy tu do czynienia z grą przywodząca na myśl japońskie RPG. Gameplay, podobnie jak w klasyce tamtego gatunku, można podzielić na dwie części. Pierwsza to eksploracja, druga to walka (tutejszy system jest turowy). 

W starciach na specjalnie wydzielonych polach bitew uczestniczą maksymalnie trzy postacie (choć wszystkich grywalnych jest łącznie sześć). Każda z nich dysponuje oczywiście unikatowym wachlarzem umiejętności. Ciekawym patentem jest obecność na planszy trzech linii: jedna jest linią neutralną, druga to linia szybkości, a trzecia to linia siły. Postacie mogą się między nimi przełączać. Linia szybkości sprawia, że umiejętności można użyć szybciej, lecz zadawane przeciwnikom obrażenia będą mniejsze. Na linii siły jest z kolei na odwrót. Do tego dochodzą też pojawiajace się na planszach buffy i debuffy, jakie mogą ułatwić bądź utrudnić starcie.

Ruined King oferuje dość standardowy system rozwoju, a oprócz tego pozwala nam usprawniać zdolności podopiecznych za pomocą specjalnych run i ekwipunku (ten także można ulepszać).

Wideo - Ruined King: A League of Legends Story

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper