Chained Echoes

Chained Echoes

8,5
8 oceny

Ocena wg platformy:

XSX|S 9.3
NS 8.0
PC 6.5
PS4 9.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Matthias Linda
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
08.12.2022
Europa:
08.12.2022
Producent:
Matthias Linda
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
08.12.2022
Europa:
08.12.2022

Chained Echoes - opis gry

Chained Echoes to gra RPG wyprodukowana przez Matthiasa Linda i wydana przez Deck13 Spotlight. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Fabuła - Chained Echoes

Dalsza część tekstu pod wideo

Świat Chained Echoes łączy cechy fantasy i science-fiction, podobnie jak np. Xenogears. Akcja rozgrywa się na kontynencie Valandis mogącym pochwalić się długą historią trwającą trzy tysiące lat. Kontynent jest domem dla trzech państw, Taryn, Escanya, and Garvos, które od 156 lat toczą wojny o dominację. Strony podpisują jednak traktat pokojowy po potężnej eksplozji, która pozbawia życia dziesiątki tysięcy ludzi. Kto zań odpowiada – nie wiadomo. Rok po tym wydarzeniu konflikt wciąż się tli. Grupa bohaterów próbuje jednak powstrzymać go przed ponownym wybuchem.

Rozgrywka - Chained Echoes

Chained Echoes to pod wieloma względami przypomina klasyczne, 16-bitowe japońskie RPG, choć gra wprowadza też kilka urozmaiceń do tej formuły. Jedną z nich jest brak tradycyjnego systemu rozwoju z poziomami doświadczenia. Zamiast tego w określonych sytuacjach (pokonując bossa, realizując istotniejsze wytyczne) otrzymujemy przedmioty o nazwie grimoire shards, które pozwalają odblokowywać nowe, lepsze umiejętności. Oprócz tego usprawniać można też posiadane skille, do czego służą punkty SP, jakie otrzymujemy po wygranych starciach.

Starcia są turowe. Nasi podopieczni dysponują różnymi umiejętnościami, a podczas walk istotną rolę odgrywa wskaźnik Overdrive, który dzieli się na trzy części: zieloną, żółtą i czerwoną. Kolor zmienia się w zależności od używanych umiejętności, a gra premiuje korzystanie ze zróżnicowanego wachlarza skilli. Jeśli nie, nasze parametry spadną. Po zakończeniu starcia mana i życie są regenerowane. 

Wideo - Chained Echoes

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper