Batman: Vengeance

Batman: Vengeance

6,8
30 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.1
PS2 6.4
XBOX 6.6
GC 8.0
GBA 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
15.10.2001
Europa:
09.11.2001
Polska:
09.11.2001
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
15.10.2001
Europa:
09.11.2001
Polska:
09.11.2001

Batman: Vengeance - opis gry

Batman: Vengeance to trójwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez Ubisoft Montreal na PC, PlayStation 2, GameCube’a, Xboxa i GameBoy Advance. Tytuł oparto na kreskówkowym serialu pt. The New Batman Adventures.

W Batman: Vengeance główny bohater staje się celem zakrojonej na szeroką skalę intrygi. Niedługo po rozpoczęciu gry ginie Joker (a przynajmniej tak się wszystkim wydaje), co sprawia, że różni przestępcy siedzący dotychczas pod jego butem postanawiają wyleźć na światło dzienne. W efekcie na Gotham City spada bezprecedensowa fala przemocy.

 

Batman: Vengeance to trójwymiarowa gra akcji, której strukturę oparto na popychających fabułę misjach. Człowiek Nietoperz może tu biegać, skakać, skradać się, szybować (poprzez rozpostarcie swojej peleryny w powietrzu), powalać przeciwników pięściami, kopniakami, a nawet używać wielu bat-gadżetów, które za każdym razem należy wybierać z menusów. W grze pojawiają się również minigry z udziałem jego pojazdów, np. batmobilu.

 

Akcję w produkcji Ubisoft Montreal możemy śledzić na dwa sposoby - z perspektywy trzeciej lub pierwszej osoby. W tym pierwszym przypadku Batman może walczyć, ale nie może swobodnie używać przedmiotów, natomiast widok FPP daje możliwość swobodnego używania przedmiotów, ale nie możemy w nim walczyć ani otwierać drzwi. Były to rozwiązanie krytykowane w mediach branżowych.

 

Twórcy przygotowali łącznie dziewiętnaście etapów, których przejście zajmuje jakieś dziesięć godzin. Na każdym musimy zrealizować prostą wytyczną - uratować zamrożonych strażników, znaleźć wyjście lub przycisk. Nie brakuje oczywiście wspomnianych minigier oraz walk z bossami (np. Mr. Freeze, Poison Ivy czy Harley Quinn). W trakcie przygody Batman nabywa też nowe umiejętności zwane Super Moves, które uzupełniają podstawowy wachlarz umiejętności.

Wideo - Batman: Vengeance

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper