Monark

Monark

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS 10.0
PC -
PS5 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lancarse
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
14.10.2021
Europa:
25.02.2022
Producent:
Lancarse
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
14.10.2021
Europa:
25.02.2022

Monark - opis gry

Monark to japońska gra RPG w konwencji dungeon crawlera wyprodukowana przez Lancarse i wydany na Zachodzie przez NIS America. Tytuł ukazał się na PC, PS4, PS5 i Nintendo Switch. Przy jego tworzeniu brali udział twórcy serii Megami Tensei/Shin Megami Tensei.

Fabuła - Monark

Pod względem atmosfery, założeń i nie tylko gra czerpie inspiracje z serii Shin Megami Tensei. Akcja rozgrywa się w Shin Mikado Academy, szkole, które pewnego dnia zostaje odcięta od świata zewnętrznego. Towarzyszy temu wiele paranormalnych zjawisk, np. telefony do zaświatów czy pojawienie się złowróżbnej mgły powodującej utratę zmysłów. Monark pozwala nam się wcielić w ucznia, który unika szaleństwa i wraz z paroma innymi rówieśnikami postanawia odkryć prawdę o ostatnich wydarzeniach i przywrócić wszystko do stanu poprzedniego.

Rozgrywka - Monark

Pod względem rozgrywki produkcja Lancarse i ogólnych założeń produkcja Lancarse czerpie przede wszystkim z gier takich jak Shin Megami Tensei If..., przy czym tutaj wydarzenia obserwujemy nie z perspektywy pierwszej osoby, tylko z trzeciej.

Rozgrywka sprowadza się do eksplorowania rozmaitych dungeonów, a rzeczona szkoła pełni funkcję bazy wypadowej. System walki jest turowy, lecz starcia rozgrywają się na trójwymiarowych mapkach, po których nasi podopieczni mogą się swobodnie poruszać (choć tylko na pewnym obszarze). Przeciwników atakować można z różnych stron, a do tego przyzywać pomocników zwanych “Fiends” (odgrywających podobną rolę jak potwory w SMT).

Kluczowe znaczenie ma EGO głównego bohatera. Na ego to składa się siedem parametrów biorących swe nazwy od grzechów głównych. W trakcie przygody podejmujemy różnorakie decyzje i bierzemy udział w testach mających wpływ na rozwój poszczególnych cech. Te z kolei decydują następnie chociażby o tym, jakich “fiendów” możemy przyzwać.

Monark, podobnie jak Shin Megami Tensei, ma również niezupełnie liniową strukturę. Opowieść wieńczy tu bowiem kilka zakończeń, a to, które zobaczymy zależy od naszych poczynań. 

Wideo - Monark

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper