Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy

Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy

9,0
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
05.05.1999
Europa:
1999
Polska:
11.08.1999
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
05.05.1999
Europa:
1999
Polska:
11.08.1999

Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy - opis gry

Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast (u nas dystrybuowane także jako Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy) to RPG wyprodukowane przez BioWare i wydane przez Interplay Productions 5 maja 1999 roku w USA i w 1999 roku w Europie na Windowsa oraz 29 maja 2001 w USA na Macintosha. W Polsce produkcja ukazała się 11 sierpnia 1999 roku, a jej dystrybucją zajęło się CD Projekt - opcja zamówienia tytułu pojawiła się 14 lipca 1999 roku (między innymi poprzez kontakt ze współpracującą z CD Projekt firmą Wirtualny Świat).

Dodatek, podobnie jak wersja podstawowa, dystrybuowany był w wersji angielskiej (skierowane do tych, co kupili Baldur's Gate w wersji angielskiej, 79 zł) oraz polskiej pełnej wersji językowej (59 zł). Oba wydania zawierały gratisową podkładkę pod mysz z motywami z "Baldur's Gate" oraz darmową wysyłkę, przy czym to spolonizowane miało dołączone także opowiadanie Elaine Cunningham "Obrzęd Krwi" (64 str.) - pierwsze z tych wydań było dostępne wyłącznie w sprzedaż wysyłkowej.

Dalsza część tekstu pod wideo

W ramach dodatku twórcy nie zdecydowali się na poważnie zmiany w mechanice rozgrywki, a jedynie dokonali pomniejszych korekt niektórych elementów związanych także z interfejsem ułatwiających między innymi zarządzanie ekwipunkiem, Dodatkowo maksymalny poziom doświadczenia został podniesiony do 161,000, dzięki czemu gracz może skorzystać z bardziej potężnego ekwipunku.

W ramach nowej linii fabularnej została opowiedziana związana z nadrzeczną miejscowością Broda Ulgotha. Zawarte tu mini-opowieści nie są powiązane z główną linią fabularną Baldur's Gate/Wrota Baldura. 

 

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper