Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Ocena wg platformy:

PS3 8.4
X360 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar San Diego
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
26.10.2010
Europa:
26.10.2010
Polska:
03.12.2010
Producent:
Rockstar San Diego
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
26.10.2010
Europa:
26.10.2010
Polska:
03.12.2010

Red Dead Redemption: Undead Nightmare - opis gry

Red Dead Redemption: Undead Nightmare jest trzecioosobową strzelaniną spod dłuta Rockstar San Diego, wydaną w 2010 rokui na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 w wersji pudełkowej oraz cyfrowej. Undead Nightmare jest rozszerzeniem do oryginalnego Red Dead Redemption, a jego pozornie mroczna fabuła utrzymana jest w lekkim, komediowym stylu.

Świat Red Dead Redemption zostaje spustoszony przez plagę zombie. Z nieznanych przyczyn zmarli powstali z grobów i ruszyli do miast w poszukiwaniu świeżego mięsa, pogrążając Dziki Zachód w ciemności. Rośliny obumierają, a zainfekowane są nawet zwierzęta. Gracz wciela się w bohatera znanego z podstawowego RDR, Johna Marstona, którego zadaniem jest odszukać lekarstwo na szalejącą epidemię zombie. Mając na wyposażeniu m.in. nowy rodzaj broni o nazwie Blunderbuss (z którego strzela się resztkami ciał nieumarłych), Marston musi zmierzyć się z kilkoma rodzajami przeciwników, w tym z zamieszkującymi las trollami. Od powodzenia misji Johna zależy życie jego rodziny, a nawet los całej ludzkości.

Rozgrywka w Undead Nightmare niewiele różni się od oryginalnego Red Dead Redemption, choć zmiana konwencji determinuje kilka modyfikacji. Graczowi ponownie oddano rozległy teren działań, jednak tym razem przeciwnikami Marstona nie są rewolwerowcy, lecz zombie. Nieumarli dzielą się na cztery podstawowe rodzaje, z których każdy wymaga nieco innego podejścia. Niedźwiedzie i inne drapieżniki przez infekcję stały się jeszcze bardziej niebezpieczne, oddano nam za to do dyspozycji Czterech Jeźdźców Apokalipsy - cztery demoniczne konie o różnej charakterystyce i umiejętnościach. Zmiany dotyczą również arsenału głównego bohatera. Teraz za amunicję służą resztki ciał zombie, a każda z tych nietypowych pukawek jest odpowiednikiem broni z wersji podstawowego RDR. Dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w trybie wieloosobowym, twórcy przygotowali Undead Overrun, gdzie gracze w kooperacji odpierają kolejne fale zombiaków.

Pod względem oprawy Undead Nightmare wygląda równie dobrze jak Red Dead Redemption, zmienia uległa głównie kolorystyka świata gry. Oprócz dobrze znanych utworów muzycznych, pojawiły się nowe kawałki, dobrze współgrając z tematyką i klimatem gry Rockstar.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper