inFamous: First Light

inFamous: First Light

Ocena wg platformy:

PS4 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sucker Punch
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
27.08.2014
Europa:
27.08.2014
Polska:
10.09.2014
Producent:
Sucker Punch
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
27.08.2014
Europa:
27.08.2014
Polska:
10.09.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: inFamous: First Light
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.5
Recenzja gry: inFamous: First Light
PS4
Pokaż kolejne recenzje

inFamous: First Light - opis gry

inFamous: First Light to samodzielny dodatek do inFamous: Second Son. Za produkcję rozszerzenia odpowiadało studio Sucker Punch, twórcy serii, a za wydanie Sony Computer Entertainment. First Light ukazał się w sierpniu 2014 roku w formie cyfrowej, a we wrześniu 2014 roku pozycja trafiła do pudełek. Gra opowiada o losach Abigail “Fetch” Walker.

First Light opowiada historię Abigail “Fetch” Walker. Podobnie jak Delsin z Second Son posiada ona nadnaturalne moce, które są dlań źródłem rozmaitych problemów. Jej brat Brent przez wiele lat pracował dla gangów, by uzbierać pieniądze na wyjazd do Kanady i tym samym uciec przed siłami Departamentu ds. Obrony Zunifikowanej, który tępi “przewodniki”, ludzi o umiejętnościach podobnych do Fetch. Niestety, ostatni skok brata kończy się wtopą. Zostaje on porwany przez rosyjskich mafiosów, a bohaterka niemalże umiera od wybuchu bomby. Gdy dochodzi do siebie, postanawia odbić Brenta.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Sucker Punch przedstawia nam wydarzenia ukazane w Second Son z zupełnie innej, nowej perspektywy. Co z tym idzie, akcja ponownie rozgrywa się w Seattle, które podzielono na kilka dzielnic. Rozgrywka polega na wykonywaniu rozmaitych misji. Mogą to być wyścigi, ratowanie ludzi, tworzenie neonowych graffiti czy pościgi za tzw. lumenami, ‘odłamkami’ energii. Za wykonanie misji otrzymujemy punkty, a te możemy przeznaczyć na rozwój umiejętności Fetch. Tak jak w ‘podstawce’, mamy tu do czynienia z drzewkiem umiejętności.

Generalnie rzecz biorąc First Light nie wprowadza względem Second Son wielu nowych rozwiązań. Fabułę można ukończyć w trzy, cztery godziny, choć najbardziej gorliwi gracze mogą jeszcze spróbować swoich w dodatkowych wyzwaniach. Twórcy przygotowali ich prawie sto (warto na marginesie dodać, iż pojawia się w nich zupełnie nowy rodzaj przeciwnika - demony).

Wideo - inFamous: First Light

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper