Darkwatch

Darkwatch

7,7
50 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.9
XBOX 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
High Moon Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
16.08.2005
Europa:
07.10.2005
Polska:
20.10.2005
Producent:
High Moon Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
16.08.2005
Europa:
07.10.2005
Polska:
20.10.2005

Darkwatch - opis gry

Darkwatch jest grą akcji, która została wydana w 2005 roku na PlayStation 2 i Xboxa. Choć opowiedziane tu wydarzenia rozgrywają się w realiach Dzikiego Zachodu, nie jest to miejsce, jakie znamy z filmowych westernów. Kraina została bowiem opanowana przez piekielne siły, którym główny bohater gry wypowiedział wojnę.

Gracz wciela się tutaj w rolę Jericho Crossa, miejscowego rozrabiaki, który ma za sobą m.in. nieudany napad na pociąg, jakim przewożony był jeden z wampirzych lordów - Lazarus. Wbrew woli naszego podopiecznego, ten w trakcie ucieczki zamienił go wampira. Nie zastanawiając się zbyt długo Cross musiał połączyć siły z organizacją Darkwatch, która zajmuje się polowaniem na inne, podobne mu istoty. Od tej pory wraz ze swoimi towarzyszkami – Talą oraz Cassidy - musi stawiać czoła kolejnym zastępom piekielnych maszkar, starając się za wszelką dotrzeć do samego Lazarusa.

 

Rozgrywka jest wyjątkowo szybka, co jest zasługą przede wszystkim sporej ilości przeciwników, którzy atakują Crossa. Ich eliminację ułatwia jednak obecność rozmaitych narzędzi mordu, których wygląd dobrze komponuje się z gotyckim stylem gry. Do dyspozycji Jericho oddano rozbudowany arsenał, składający się z rozmaitych wariacji na temat współczesnych rodzajów broni palnej. Na drodze bohatera stają nie tylko wampiry, lecz powstali z grobów mieszkańcy tego niegościnnego miejsca. W grze znalazło się ponadto miejsce na proste dylematy moralne - w zależności od podjętej przez gracza decyzji, bohater może zwrócić się ku swojej wampirzej lub ludzkiej naturze, dzięki czemu może dysponować różnymi rodzajami paranormalnych zdolności. Przykładowo, srebrne kule zwiększą siłę rażenia broni palnej, podczas gdy umiejętność nosząca miano "Blood Frenzy" pozwoli na zadawanie większych obrażeń przy pomocy broni białej. W ciągu dnia Jericho jest jednak obdarty ze swoich nadnaturalnych zdolności i może polegać wyłącznie na zwykłych, ludzkich umiejętnościach.

 

Uwagę przykuwają steampunkowe maszyny, takie jak pojazd bojowy, którym porusza się Jericho, a także zróżnicowane lokacje, jakie przychodzi nam tutaj odwiedzić. Przygoda prowadzi nie tylko przez posępne, małe miasteczka, lecz również przez podziemne katakumby czy olbrzymie cmentarzyska.

Wideo - Darkwatch

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper