Ar Nosurge: Ode to an Unborn Star

Ar Nosurge: Ode to an Unborn Star

8,2
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.9
PS Vita 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
06.03.2014
Europa:
26.09.2014
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
06.03.2014
Europa:
26.09.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Ar nosurge: Ode to an Unborn Star (PS3)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

8.0
Recenzja: Ar nosurge: Ode to an Unborn Star (PS3)
Pokaż kolejne recenzje

Ar Nosurge: Ode to an Unborn Star - opis gry

Ar nosurge: Ode to an Unborn Star to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo na PlayStation3 oraz PlayStation Vita (ta druga wersja nie ukazała się poza Japonią). Produkcja była kontynuacją i zarazem prequelem serii Ar tonelico.

Ar nosurge pozwala nam śledzić wydarzenia z perspektywy dwóch par. Są to mianowicie Cas i Delta oraz Earthes i Ion. Ta pierwsza para rozpoczyna swoją przygodę po otrzymaniu zadania, którym jest odnalezienie pieśni Ciel N Protecta. Ta mianowicie, według pogłosek, jest przyczyną postępującego chaosu wśród maszyn. Natomiast Ion i jej robot Earthes chcą wydostać się z zamkniętego świata, w którym zostali uwięzieni. Tłem dla tych wszystkich wątków jest rywalizacja ludzkości z rasą obcych zwanych Sharl.

Jak wiele gier jRPG, gameplay Ar nosurge można podzielić na dwie główne części - eksplorację i walkę. W tym pierwszym przypadku możemy wchodzić w interakcję z różnymi napotkanymi obiektami oraz postaciami, a co z tym idzie popychać fabułę do przodu. Towarzyszy nam też wówczas specjalny wskaźnik, który zmienia kolory w zależności od tego, jak blisko jest zagrożenie. Gdy przychodzi co do czego, rozpoczyna się pojedynek, w trakcie którego kierujemy poczynaniami dwóch postaci. System jest turowy - raz atakujemy my, a raz przeciwnik. Ważne jest nie tylko wytrzebienie wszystkich nieprzyjaciół, którzy nadciągają falami, ale również ochrona postaci potrafiących posługiwać się technikami Song Magic (czyli podobnie jak w Ar tonelico). Starcie dobiega końca jeśli powalimy wszystkich oponentów lub jeśli nie wyrobimy się w wyznaczonym czasie. Wygrana, tzn. ta pierwsza opcja, sprawia, iż częstotliwość walk jest mniejsza i mamy więcej czasu na eksplorację.

Z serii Ar tonelico powraca patent, który pozwala nam zanurkować w świadomości bohaterów. Rozgrywka przypomina wówczas produkcje typu visual novel. Podjęte wtedy decyzje pozwalają rozwijać relacje między postaciami, a to z kolei daje sposobność odblokowania lepszych umiejętności, albo przy innych okazjach pozwala obejrzeć nowe scenki dialogowe.

Gracze, którzy posiadają Ar nosurge oraz poprzednią część serii, tzn. Ciel nosurge, mogą otrzymać dostęp do bonusów poprzez funkcję SekaiLink - dialogów, bossów i innych przydatnych rzeczy.

Wideo - Ar Nosurge: Ode to an Unborn Star

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper