Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk

Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk

7,3
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.4
PS Vita 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
28.06.2012
Europa:
08.03.2013
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
28.06.2012
Europa:
08.03.2013

Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk - opis gry

Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na PlayStation 3 i -- wraz z nową zawartością -- na PlayStation Vita. Ayesha to czternasta odsłona serii Atelier, której pierwowzór ukazał się jeszcze na pierwszej konsoli Sony.

Tytułowa Ayesha to młoda dziewczyna, która prowadzi sklep zielarski otrzymany po zmarłych członkach rodziny. Bohaterce wydaje się, że jest sama na świecie do czasu wizyty na grobie siostry, Nio. Tam otrzymuje wizję, której przesłanie jest jasne - Nio wcale nie umarła, tylko zaginęła. Wydarzenia to staje się punktem wyjścia dla przygody Ayeshy, która wyrusza w świat, by znaleźć siostrę.

Atelier Ayesha, podobnie jak poprzednie części serii Gust, duży nacisk stawia nie tylko na elementy typowe dla jRPG, ale również na alchemię. W trakcie przygody ważne jest wyszukiwanie surowców i przeprowadzanie syntezy przedmiotów. Otrzymane w ten sposób dobra mogą się przydać w różnych okolicznościach (w walce, przy questach zlecanych przez NPC itd.) i posiadają parametr informujący o ich jakości - im jest ona wyższa, tym lepszego efektu można się spodziewać.

System walki nie doczekał się rewolucyjnych zmian - fani cyklu powinni się więc czuć jak ryby w wodzie. Pojedynki są turowe, a gra umożliwia nam rozstawianie podopiecznych po polu bitwy, co wpływa na zadawane lub otrzymywane obrażenia.

Ważną częścią gameplayu jest zarządzanie czasem. Na przejście głównego wątku mamy bowiem trzy ‘growe’ lata, ale zmieszczenie się w tych granicach nie jest trudne. W zależności od podejmowanych w trakcie przygody decyzji zobaczyć możemy jedno z dziesięciu zakończeń.

Co warto dodać, dwa lata po premierze Ayeshy Gust wydało wersję Plus z myślą o PlayStation Vita. Wprowadziła ona kilka nowości - na płycie znajdowały się niemal wszystkie uprzednio udostępnione dlc, nowi przeciwnicy, kostiumy oraz możliwość wymieniania członków drużyny podczas pojedynków.

Wideo - Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper