Ape Out

Ape Out

7,0
9 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.0
PC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gabe Cuzzillo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
28.02.2019
Europa:
28.02.2019
Producent:
Gabe Cuzzillo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
28.02.2019
Europa:
28.02.2019

Ape Out - opis gry

Ape Out to gra akcji, w której przejmujemy kontrolę nad uciekającym gorylem. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch. Za jego produkcję odpowiadał Gabe Cuzzillo.

Rozgrywka - Ape Out

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra pozwala nam przejąć kontrolę nad gorylem, który ucieka przed swoimi prześladowcami. Kamera zawieszona jest nad naszym podopiecznym, a pod względem stylistyki Ape Out przywodzi na myśl prace nagrodzonego Oscarem Saula Bassa.

Zasady rozgrywki są proste. Zadaniem goryla jest przebicie się do wyjścia, co utrudniają mu liczni przeciwnicy porozmieszczani w labiryntowych lokacjach. Dysponuje on dość skromnym, aczkolwiek w pełni wystarczającym do wykonania zadania wachlarzem umiejętności: potrafi mianowicie chwytać i ciskać nieprzyjaciółmi. Ta pierwsza ma też dodatkowe zastosowanie: pozwala wykorzystać wroga jako żywą tarczę. Nasz podopieczny nie jest specjalnie wytrzymały. Wystarczą trzy celne ataki, by wyzionął ducha. Lokacje są z kolei generowane proceduralnie, co sprawia, że przy każdej sesji mamy do czynienia z innym układem pomieszczeń.

Formuła rozgrywki jest z czasem urozmaicana. Pojawiają się np. nowe patenty (jak spadające bomby) czy rodzaje przeciwników. Na przejście czekają tu łącznie cztery rozdziały.

Jednym z ciekawszych patentów zaimplementowanych w Ape Out jest interaktywna ścieżka dźwiękowa. Muzyka na różne sposoby zmienia się w zależności od naszych poczynań. 

Wideo - Ape Out

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper