Solstice Chronicles: MIA

Solstice Chronicles: MIA

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ironward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.07.2017
Europa:
26.07.2017
Producent:
Ironward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.07.2017
Europa:
26.07.2017

Solstice Chronicles: MIA - opis gry

Solstice Chronicles: MIA to strzelanina z widokiem top-down wyprodukowana przez studio Ironward i wydana przez Nkidu Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Fabuła - Solstice Chronicles: MIA

Akcja gry rozgrywa się w XXIII wieku. Ziemia stała się miejscem niezdatnym do życia, a to z powodu wirusa zwanego STROL, który doprowadza do mutowania żywych organizmów. By ratować się przed całkowitą eksterminacją, rozpoczęta zostaje misja mająca na celu skolonizowanie Marsa. Czerwona Planeta też jednak nie okazuje się być bezpieczna. Wirus trafia w końcu także i tam. My wcielamy się tutaj w marsjańskiego żołnierza, który musi uciec przed śmiercią w czym pomoże mu spotkany przypadkowo dron.

Rozgrywka - Solstice Chronicles: MIA

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Solstice Chronicles: MIA to strzelanina w konwencji twin-stick shootera, przy czym formuła ta została w produkcji Ironward wzbogacona o elementy RPG. Nasz podopieczny posiada kilku podstawowych umiejętności: potrafi dokładnie celować (kosztem szybkości), biegać i walczyć w zwarciu, choć redukuje to staminę. Warto też dodać, że jego broń posiada laserowy celownik.

To jednak nie wszystko. Żołnierz posiada (lub może posiadać) także szereg innych zdolności, które zależą od jego klasy, a konkretnie od rodzaju wybranego pancerza. Niektóre są dość zwyczajne. Mogą np. zwiększyć częstotliwość wystrzału lub wyposażyć nas w miny. Inne bywają mniej ‘standardowe’, jak chociażby teleportacja. Użycie umiejętności reguluje cooldown, co oznacza, że jeśli z jakiejś skorzystamy, musimy odczekać pewien czas, by móc zrobić z niej użytek ponownie.

Na uwagę zasługuje również dron, który jest nam w stanie pomóc na różne sposoby. Szczególnie istotna jest funkcja umożliwiająca regulowanie poziomu zagrożenia poprzez używanie niektórych ataków. Im jest on większy, tym więcej przeciwników może nas zaatakować. Dla przykładu bomby mogą wyeliminować większą liczbę nieprzyjaciół, ale jednocześnie zwiększają poziom zagrożenia. 

Gra posiada tryb kooperacji dla dwóch osób. Dostępny jest on tylko w wariancie lokalnym.

Wideo - Solstice Chronicles: MIA

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper