Among Us VR

Among Us VR

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS4 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
InnerSloth / Schell Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Party games,   Wirtualna rzeczywistość
Liczba graczy:
4-10
Premiery
Świat:
10.11.2022
Europa:
10.11.2022
Producent:
InnerSloth / Schell Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Party games,   Wirtualna rzeczywistość
Liczba graczy:
4-10
Premiery
Świat:
10.11.2022
Europa:
10.11.2022

Among Us VR - opis gry

Among Us VR to gra sieciowa wyprodukowana przez studia InnerSloth i Schell Games. Tytuł ukazał się na PS4, PC i gogle Meta Quest 2 (wcześniej Oculus Quest). Do działania wymagał on gogli wirtualnej rzeczywistości. 

Rozgrywka - Among Us VR

Dalsza część tekstu pod wideo

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem pierwowzoru. Największa różnica to widok z perspektywy pierwszej osoby i trójwymiarowe środowisko. Twórcy dodali także nową mapę o nazwie The Skeld 2.

Among Us to dość oryginalna gra sieciowa przywodząca na myśl pod względem zasad popularną zabawę towarzyską polegającą na zidentyfikowaniu wilkołaka. W produkcji Inner Sloth wygląda to bardzo podobnie, choć zgoła inna jest scenografia. Rzecz rozgrywa się na pokładzie statku kosmicznego. W zabawie uczestniczy dziesięć osób - gra wybiera losowo maksymalnie trzech spiskowców, których zadaniem jest wkładać kij w szprychy załodze i nie dopuścić do powodzenia misji. Reszta musi natomiast wykonywać swoje obowiązki i dowiedzieć się, kto w grupie jest sabotażystą. Zabici przemieniają się w duchy - niewidoczne dla żywych, ale mające pewne ograniczone możliwości wchodzenia w interakcje z otoczeniem, a przez to potrafiące w pewien sposób pomóc swoim (byłym) towarzyszom.

Załoga wygrywa rozgrywkę, jeśli uda jej się wykonać wszystkie obowiązki na statku lub jeśli zidentyfikuje i zabije wszystkich oszustów. Sabotażyści wygrywają natomiast, jeżeli uda im się wyeliminować odpowiednią liczbę członków załogi. Co warto dodać, niektóre działania tych drugich mają natychmiastowy efekt (np. wyłączenie światła), inne uruchamiają licznik. W tym czasie załoga musi się uporać z problemem. W przeciwnym razie wszyscy jej członkowie zginą.

W przypadku odkrycia zwłok załoga może zwołać zebranie, na którym omówiona zostanie sytuacja. Grupa może wówczas wskazać podejrzanego (poprzez głosowanie) i usunąć go ze statku, co kończy się jego śmiercią. Gracze porozumiewają się pisząc wiadomości tekstowe.

Wideo - Among Us VR

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper