Project Winter

Project Winter

7,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS 10.0
PC 5.5
PS4 -
XONE 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Other Ocean Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Survival
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
23.05.2019
Europa:
23.05.2019
Producent:
Other Ocean Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Survival
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
23.05.2019
Europa:
23.05.2019

Project Winter - opis gry

Project Winter to gra survivalowa wyprodukowana przez studio Other Ocean Interactive. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Rozgrywka - Project Winter

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem założeń rozgrywki produkcja Other Ocean Interactive przywodzi na myśl popularne Among Us. W zmaganiach bierze udział od pięciu do ośmiu osób, a graczy uczestniczących w zmaganiach można podzielić na dwie kategorie: ocaleńców i zdrajców. Ci pierwsi, jak sugeruje sama nazwa, próbują przeżyć w skrajnie nieprzyjaznych warunkach. Zdrajcy z kolei próbują im to wszelkimi możliwymi sposobami utrudnić. Kluczowe znaczenie w Project Winter ma porozumiewanie się z innymi. Możemy komunikować się przez tekst, głosowo na niewielkie odległości lub na dłuższe przez radio.

Zabawę rozpoczynamy w chatce, w której możemy konstruować przedmioty, ogrzać się przy ogniu lub przyrządzić coś do jedzenia. Właściwie wyzwanie rozpoczyna się jednak po opuszczeniu jej progu. Gra wyznacza nam rozmaite wytyczne. Mogą one być mniej złożone, jak zbieranie konkretnych materiałów, bądź bardziej, np. analizowanie zdjęć, by odnaleźć miejsce, w którym znajdziemy potrzebny przedmiot. Jeśli nam się to uda, będziemy mogli się ewakuować. W międzyczasie kij w szprychy tych starań wsadzają zdrajcy. Mogą oni zastawiać pułapki, a nawet mordować uczestników zmagań, jeśli okoliczności na to pozwalają. Zdrajcy wygrywają, jeżeli pozostali nie zdołają wykonać powierzonych im zadań.

Rozgrywka Project Winter każe mieć wzgląd również na inne kwestie, zwłaszcza na temperaturę ciała i poziom głodu (dotyczy to obu stron sporu jednakowo). Głód zaspokoić można polując na dzikie zwierzęta lub zbierając jagody, ogrzać można się z kolei w bazie wypadowej (wspomnianej drewnianej chatce), ew. rozpalając ognisko w dziczy (nie pomoże ono jednak w razie zamieci śnieżnej).

Mapa jest generowana proceduralnie, losowe jest ponadto rozmieszczenie na niej przedmiotów. Tu i ówdzie natknąć możemy się również na bunkry, w których umieszczono wiele przydatnych dóbr, w tym skrzynie otwieranie wyłącznie przez zdrajców. Aby się jednak do takiej lokacji dostać, potrzebne są dwie-trzy osoby.  

Wymagania sprzętowe - Project Winter

Minimalne:

 • System operacyjny: Windows 7
 • Procesor: AMD FX-6300 / trzecia lub czwarta generacja i3
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: GTX 660 Ti / HD 7870
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: i5 6600 +
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: GTX 970
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Project Winter

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper