Amnesia: Memories

Amnesia: Memories

6,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0
PC -
PS Vita 6.7
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Idea Factory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
25.08.2015
Europa:
25.08.2015
Producent:
Idea Factory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
25.08.2015
Europa:
25.08.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Amnesia: Memories (PS Vita)
7.0
Recenzja: Amnesia: Memories (PS Vita)

Amnesia: Memories - opis gry

Amnesia: Memories to gra przygodowa z elementami dating sima wyprodukowana i wydana przez Idea Factory. Tytuł trafił na PSP, PS Vita, urządzenia przenośne, Nintendo Switch oraz komputery osobiste. W Europie ukazał się tylko w dystrybucji cyfrowej.

Fabuła - Amnesia: Memories

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Idea Factory opowiada historię bezimiennej dziewczyny, która obudziwszy się 1 sierpnia nagle zdaje sobie sprawę, że nie pamięta kompletnie nic. Tego kim jest, kogo zna, gdzie się znajduje itd. W jej mieszkaniu zjawia się chłopiec o imieniu Orion, który przedstawia się jako duch i pod jego przewodnictwem bohaterka zaczyna szukać informacji o sobie. W mniej więcej tym samym czasie dostaje ona również wiadomość od swojego chłopaka, którego twarzy rzecz jasna w żaden sposób nie może sobie przypomnieć.

Zadaniem dziewczyny jest poznanie prawdy o sobie i takie lawirowanie w świecie, by nikt nie zdał sobie sprawy z jej problemu. W międzyczasie może ona wchodzić w związki z innymi. Wpływa to nie tylko na jej codzienne perypetie, ale ogólnie na cały świat gry. Np. w jednej jego ‘wersji’ Shin jest kolegą z dzieciństwa, a w drugiej kolegą z pracy. Kandydatów do romansowania jest w Amnesia kilku.

Rozgrywka - Amnesia: Memories

Akcja toczy się na przestrzeni miesiąca. Bohaterka musi w tym czasie odzyskać swoją pamięć. Produkcja Idea Factory (niemal) nie posiada gameplayu w ścisłym tego słowa znaczeniu. Nasze czynności sprowadzają się tu do wyboru opcji dialogowych i odpowiadania na wiadomości otrzymywane na komórkę. Decyzje wpływają na trzy parametry (Affection, Trust, Suspicion), a te z kolei rzutują na bieg historii, a ostatecznie też na zakończenie.

Co warto dodać, w wersji na PS Vita dostępne sa minigry korzystające z funkcji ekranu dotykowego.

Wideo - Amnesia: Memories

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper