Wilson's Heart

Wilson's Heart

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Twisted Pixel
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
25.04.2017
Europa:
25.04.2017
Producent:
Twisted Pixel
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
25.04.2017
Europa:
25.04.2017

Wilson's Heart - opis gry

Wilson’s Heart to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Twisted Pixel Games i wydana przez Oculus. Tytuł ukazał się tylko na komputerach i do działania wymagał gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.

Wilson's Heart - fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Głównym bohaterem gry jest Robert Wilson, facet w średnim wieku, który pewnego razu wybudza się w zdewastowanym szpitalu. Szukając pomocy i odpowiedzi na pytania o to, co się stało, Wilson odnajduje ciało doktora Harcourta, ważnej figury w rzeczonej placówce, oraz książkę opisującą pewien paranormalny fenomen i wynik przeprowadzonych badań. Wkrótce natrafia też na ocalałych z pogromu. Jedna z osób, młoda kobieta imieniem Elsa, informuje go, że książka jest autorstwa właśnie Harcourta. Okazuje się również, że Wilson zamiast serca ma dziwny orb, który może odpowiadać za incydenty na terenie szpitala.

Wilson's Heart - rozgrywka

Podczas rozgrywki wydarzenia śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Grę wyróżnia czarno-biały styl graficzny. Korzysta ona z kontrolerów ruchowych, dzięki którym możemy wchodzić w interakcję z otoczeniem: otwierać drzwi i szafy, podnosić niektóre przedmioty lub łączyć je (twórcy oddali do naszej dyspozycji inwentarz, w którym przechowujemy znalezione rzeczy). Podobnie jak w wielu innych grach stworzonych z myślą o VR, także i tutaj eksploracja odbywa się częściowo poprzez teleportowanie między ważniejszymi lokacjami.

Główny bohater posiada także zdolności paranormalne. Nie wszystkie są dostępne od początku - należy je odblokowywać wraz z postępami. Pozwalają one np. włączać lampy na odległość lub ciskać przedmiotami w przeciwników. W grze nie brakuje starć, ale nie ma ich wiele i odbywają się według schematu: najpierw musimy się bronić, a następnie atakować, gdy nadarza się okazja.

Wideo - Wilson's Heart

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper