Moons of Madness

Moons of Madness

7,0
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.3
PS4 8.0
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rock Pocket Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror
Premiery
Świat:
22.10.2019
Europa:
22.10.2019
Producent:
Rock Pocket Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror
Premiery
Świat:
22.10.2019
Europa:
22.10.2019

Moons of Madness - opis gry

Moons of Madness to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez studio Rock Pocket Games i wydana przez Funcom. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Akcja Moons of Madness rozgrywa się w nieco dalszej przyszłości. Naukowcy z korporacji Orochi odbierają tajemniczy sygnał pochodzący z Czerwonej Planety i wkrótce ustalają, że musiała go wysłać inteligentna forma życia. To wiekopomne odkrycie nie zostaje jednak ujawnione opinii publicznej. Zamiast firma podejmuje kroki mające na celu stworzenie marsjańskiej stacji badawczej Invictus, która zajmie się zbadaniem sprawy i dotarciem do prawdy. Głównym bohaterem jest Shane Newehart, szeregowy technik na Invictusie, który nie zdaje sobie sprawy z faktycznego przeznaczenia stacji. Wypełnianie przezeń rutynowych obowiązków przerywa seria dziwnych incydentów: szwankowanie kluczowych systemów, tajemnicza mgła w szklarni czy nieobecność innych załogantów wciąż niepowracających ze swojej misji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas rozgrywki wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Wzorem wielu współczesnych horrorów Moons of Madness nie stawia na gore, czyli porozrzucane trzewia i płynącą rzekami krew, tylko buduje grozę poprzez kreowanie atmosfery. Nasz podopieczny nie potrafi walczyć, więc w razie zagrożenia musi ratować się ucieczką.

Lwia część rozgrywki to eksploracja, ale od czasu do czasu wykonujemy także inne czynności, jak rozwiązywanie łamigłówek. Są tu zarówno te polegające na użyciu odpowiedniego przedmiotu w odpowiednim miejscu jak i mniej standardowe w rodzaju np. tworzenia trucizny za pomocą dostępnych substancji. 

Styl narracji jest minimalistyczny. Zamiast oglądać efektowne cutscenki gra zachęca nas do eksplorowania otoczenia i przeglądania znalezionych maili lub dzienników, które rzucają więcej światła na fabułę.

Wideo - Moons of Madness

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper